18 Haziran 2021 Cuma

Geçtiğimiz yıl TVF Voleybol 2. Liginde mücadele eden Kütahya Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı bu sezon 1. Ligde mücadele edecek. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımının 1. Lig yarışma hakkının aldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımı ile yapılan görüşmeler sonrasında, TVF Voleybol 1. Lig yarışma hakkını devir alan Kütahya Belediyespor Kulübü Voleybol Takımı bu sezon 1. Ligde mücadele edecek. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık makamında voleybol antrenörleri kulüp başkanı ve voleybol şube sorumlu ile birlikte yaptığı açıklamada; “Kütahya Belediyespor Kulübümüzün Voleybol Takımımız 2. Ligde mücadele etmişti. Takımımızı, bu sene 1. Ligde müsabakalara çıkacak bir kulübe dönüştürdük. Kütahya Belediyespor Kulübümüz ile Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü arasında yapılan görüşmeler sonucunda Kütahya Belediyespor Kulübümüz Erkek Voleybol Takımı, Bursa Büyükşehir Belediyespor Erkek Voleybol Takımının, Türkiye Voleybol Federasyonu Erkekler 1. Lig yarışma hakkını devir alarak, voleybol takımımızın birinci lige yükselmesi sağlandı. Futboldaki süper ligin karşılığı olan Voleybol Efeler Ligine bir adım daha yaklaşan Kütahya Belediyespor Kulübümüz Voleybol Takımımızın yeni sezon hazırlıklarını, Kütahyalı hemşerimiz antrenör Şeref Tekin ile yürütecek. Ayrıca Kütahya’da voleybolun özendirilmesi ve gençlerimizin zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarının sağlanması amacıyla voleybol alt yapı sorumlusu Ömer Orçun Kazak önderliğinde, antrenörlerimiz Niyazi Mert Bektaş, Büşra Atik ve Ayşegül Derin bu görevi üstlendiler. Kendilerine başarılar diliyorum. Takımımızın bu aşamaya gelmesinde emeği geçen Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanı Gökhan Dinçer’e, Bursa Büyükşehir Belediyespor voleybol şube sorumlusu Av. Yunus Emre Gelen’e, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’a, Kütahya Belediye Başkan Yardımcımız ve Kütahya Belediyespor Kulüp Başkanımız Abdullah Damcı, Belediye Meclis Üyesi Fuat Gökçe, kulübümüz voleybol şube sorumlusu, Belediye Yazı İşleri Müdürü Efrahim Karakuş’a teşekkür ediyorum. Sporseverleri bundan sonra voleybol erkek takımımızın 1. Lig müsabakalarını izlemeye davet ediyorum” dedi.

YERLİ OYUNCULARLA BAŞARIYI YAKALAYACAĞIZ

Antrenör Şeref Tekin ise uzun yıllar voleybol oynadığını belirterek Alim Işık’ın desteği ile Kütahya Belediyespor voleybol takımında çalışmak istediğini söyledi. Bektaş; “Asıl amacımız buradaki gençleri, yukarılara çıkartmak. Eşimde Kütahyalı ve voleybolcu. Elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bağlantılarımız kuvvetli. Yerli oyuncularla bu takımın başarıyı elde edeceğiz diye düşünüyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2510