18 Haziran 2021 Cuma

Türkiye’de ilk kez belediye adına tescilli olarak açılan Kütahya Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevinde, karne töreni heyecanı yaşandı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın elinden karnelerini alan 24 çocuk, bu mutlu günlerini düzenlenen eğlence ile kutladılar.

Türkiye’de ilk kez Kütahya Belediyesi’nin girişimleri ile kendi adına tescilli olarak açılan Kütahya Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevi bugüne kadar olduğu gibi, bugünde öğrencilerine karnelerini vermenin heyecanını yaşadı. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın elinden karnelerini alan çocuklar, bu özel anların mutluluğunu arkadaşları ile birlikte yaşadılar. Törende kısa bir konuşma yapan Başkan Işık, yine bir ilk olacak projeden söz etti. Başkan Işık; “Belediyemiz bünyesinde, Türkiye’de ilk kez belediyemiz adına tescilli olarak açılan Gündüz Çocuk Bakımevi’mizin 24 çocuğuna karnelerini vereceğiz. Sağlık ve sıhhatle geçirdiğimiz bu yılların önümüzdeki dönemlerde devamını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın güzel ailelerine de teşekkür ediyorum” dedi.

MÜRACAAT EDEN HERKESE ÜCRETSİZ OLARAK VERİLECEK BİR HİZMET

Başkan Işık, 'Metropolitan Okul Olgunluğu' testinin ücretsiz olarak belediyeye müracaat edenlere verileceğini belirttiği açıklamasında “Kütahya Belediyesi Gündüz Çocuk Bakımevi bünyesinde istihdam ettiğimiz pedagogumuz aracılığı ile, okul öncesinde 5-7 yaş arasındaki çocuklarımızın metropolitan okul olgunluğu testini Kütahya Belediyesi ücretsiz olarak tüm müracaat edenlere yapabilecek konuma geldi. bundan dolayı da ekibimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum. Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında böyle bir hizmeti, bu memleketin çocuklarına vermekten de mutluyuz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 953