16 Haziran 2021 Çarşamba

Belediye Kütahyaspor gelecek sezon için aradığı teknik direktör ile anlaşma sağladı. Belediye Kütahyaspor’un yeni teknik direktörü Hakan Hayati Karaca oldu.

TFF Misli.com 3. Ligdeki mücadelesini sürdüren ve geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu yapan Belediye Kütahyaspor’da, kamuoyunun ve spor camiasının merakla beklediği teknik direktör belli oldu. Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, makamında Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Damcı, Kulüp Başkanı Cahit Özel, Belediye Kütahyaspor kulüp yöneticileri, sportif direktör Tolga Tağ ile yaptığı açıklamada yeni teknik direktörün Hakan Hayati Karaca olduğunu söyledi. 15 gündür devam eden teknik direktör arayışlarının sonunda Kütahya’ya ve Belediye Kütahyaspor ruhuna uygun ismi bulduklarını belirten Başkan Işık; “Belediye Kütahyaspor’un çok saygı değer camiası ve Kütahyalı hemşerilerim. İlgili komisyon üyesi, kulüp başkanı ve başkan yardımcısı arkadaşlarımızla birlikte son 15 gündür yaptığımız istişare sonucunda kamuoyumuzun beklediği kararı açıklamak için bir aradayız. Belediye Kütahyaspor’umuzun teknik direktörü Hakan Hayati Karaca üzerinde oy birliği ile ittifakta kaldık. Komisyonumuz yaptığımız tüm görüşmeler sonucunda kulübümüzü çalıştıracak hocanın Karaca olması üzerine karar verdi. Hayırlı ve uğurlu olsun. Allah utandırmasın. Kazasız belasız bir sezon geçirmeyi nasip eylesin. Hakan hocamız geçen yıl bizimle aynı grupta top koşturan Isparta Spor ve Adıyaman Spor’da hocalık yaptı. Başarılı sonuçlar almış. Kütahya’mızda da uyuşabileceğine inandığımız Adıyaman Spor’u şampiyon yapmış, Isparta Spor’u da şampiyonlukta ciddi katkıları olacak şekilde ilk yarıda çalıştırmış bir isim. Başarı ekip işi. Dolayısı ile hocamızın da ekibinin kim olduğunu merak edenler olabilir. Hocamızla birlikte takımımızı çalıştıracak yardımcı hocalarımız, Eren Matyar, Hakan Uzgören, Abdi Turan ve kaleci antrenörü Mücahit Dönmez ekipte göreve alacak.

2010 yılında Sandıklıspor’un başına geçerek teknik direktörlük kariyerine başlayan 1972 Kırşehir doğumlu olan Hakan Hayati Karaca sırasıyla Sandıklıspor, Eğirdirspor, Alanya Kestelspor, Isparta 32 Spor, Batman Petrol ve Adıyaman 1954 görev yaptı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1937