14 Haziran 2021 Pazartesi

Kütahya Belediyesi Pazar Yerleri Projesi kapsamında Pazartesi Pazarı çevre kapanması yapılan açılış töreni ile hizmete girdi. Törende konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık; Pazartesi Pazarı ile başlayan sürecin diğer Pazar yerlerinin kapanması ile devam edeceğini söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın seçim sürecinde sözünü verdiği kapalı Pazar yerleri projesinin ilk adımı Pazartesi Pazarı ile atıldı. Pazartesi Pazarında yapılan törende ilk konuşmayı İşportacılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet İdiz yaptı. İdiz konuşmasında yapılan hizmette emeği geçen herkese teşekkür etti. Sebzeciler ve Pazar Yerleri Esnaf Odası Başkanı Hakan Akdaş ise konuşmasında pazarcı esnafın ve vatandaşların artık daha rahat bir ortamda alışveriş yapma imkanına kavuştuklarını ifade ederek Başkan Işık ve ekinine teşekkür etti.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birlik Başkanı İbrahim Yiğit ise konuşmasında, “Bir esnafımız açıkta kalsa, üşüse, hastalansa bizim için bir derttir. Pazartesi pazarının çevresinin açık olması, burada alışveriş yapan, burada ticaret yapan esnafımızı da huzursuz ediyordu. Emeği geçen herkesten, başta Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık’tan Allah razı olsun” dedi.

SIRASI İLE DİĞER PAZAR YERLERİNİDE KAPATACAĞIZ

Seçim döneminde Cumartesi Pazar yerindeki bir anısını anlatarak sözlerine başlayan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Şehrimizin insanlarının ve esnafının onlara yakışır ortamlarda hizmet vermesi ve alması koşunun da seçim öncesinde ziyarette bulunduğumuz tüm pazarlarımızda bize gelen en büyük ve öncelikli taleplerden birisi Pazar yerlerinin kapatılmasıydı. Seçim döneminde Cumartesi Pazar yerinde bir genç satıcımız soğuktan üşüyen ellerini önce ovuşturarak ısıttı sonra vatandaşın alışverişini tamamladı. Ve bize dedi ki ‘Başkanım halimizi görüyorsunuz, Pazar yerlerimizi kapatın’ dedi. Bizim projelerimizden birisiydi. Bu kapsamda geçen yıl burayı ihaleye verdik. 510 bin TL sözleşme bedeli ile 3 aylık süre içerisinde Belde A.Ş. burayı tamamladı. İki aydır hizmet veriyor. Açılış programı bugüne nasip oldu. Emeği geçen herekse teşekkür ediyorum. Bundan sonrada diğer Pazar yerlerimizi sırası ile dönemimiz içerisinde kapatılmasını sürdüreceğiz” dedi.

BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş; “Hem pazarcı esnafının hem de alışveriş yapan vatandaşlarımızın insani olarak her türlü konfora layık olduğuna inanıyoruz. Bu yüzden bu şekilde kapatan başkanımıza, yönetimine ve Belde A.Ş.’ye teşekkür ediyorum. Pazarcı esnafımıza da hayırlı bereketli kazançlar diliyorum” dedi.

Tören sonunda Başkan Işık, beraberindeki heyet ile birlikte pazarcı esnafını dolaşarak hayırlı alışverişler diledi.

Törene, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, MHP İl Başkanı Selçuk Alıç, MHP Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Birim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1735