4 Haziran 2021 Cuma

Belediye Kütahyaspor Kulübü olağanüstü genel kurul toplantısı Kütahya Belediyesi konferans salonunda gerçekleşti. Cahit Özel’in yeniden başkanlığa seçildiği genel kurulda Başkan Işık, “Hedefimizden bir şey kaybetmedik. Üç sezonda iki şampiyonluğu bu şehre yaşatacağız” dedi.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın göreve gelmesi ile birlikte eski parlak günlerine geri dönen ve oynadığı liglerin iddialı takımı haline gelen Belediye Kütahyaspor olağan genel kurulu, Kütahya Belediyesi hizmet binası konferans salonunda gerçekleştirildi. Genel kurula, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Belediye Kütahyaspor Kulüp Başkanı Cahit Özel, yönetim kurulu üyeleri, taraftar grupları temsilcileri ve davetlilerle birlikte Mavi Lacivert renklere gönül verenler katıldı.

HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Divan başkanlığını ASKF Başkanı Murat Cengiz ve katip üyeliklerini Tamer Yiğit ve Nuri Ercura’nın yaptığı olağanüstü genel kurul toplantısında ilk sözü kulüp başkanı Cahit Özel aldı. Özel konuşmasında, “Sayın Valimiz yaz kış bizlere destek verdiğiniz teşekkür ederiz. Sevgili başkanımız bugüne kadar bize hep destek verdiniz. Ben hep söylerim. Başarılar sizin, başarısızlıklar bizim. Abdullah Başkanım bize gecesini gündüzüne kattı. Alpaslan Tutar Müdürüm görünmez bir kahraman. Taraftarlara özellikle teşekkür ediyorum. Bal Liginde geldiler, koştular, mücadele ettiler. Beraber ağladık, beraber güldük. Allah nasip ederse yönetim kurulumuza yeni arkadaşlarımıza da ilave ettik. Herkese teşekkür ediyorum. Kongremiz hayırlı olsun. Seneye şampiyon Belediye Kütahyaspor diye yazdık” dedi.

HERKES BİZE KÜTAHYASPOR NE OLACAKDİYE SORDU

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ise konuşmasında; “Kütahya kamuoyunun önde gelen tüm temsilcileri ve Belediye Kütahyaspor’umuzun taraftarı başta olmak üzere, ilgili her ferdi bu yıl bizden şampiyonluk bekliyordu. Çünkü bu bir hedefti. Yerel seçimler öncesinde gittiğimiz her yerde hemşerilerimiz bize Kütahyaspor ne olacak? Belediye başkanı olursanız Kütahyaspor’a ne yapacaksınız? Diye soru sordular. Bizde, Kütahyaspor şehrimizin markası, siyaset üstü bir kurum. Elimizden gelen her türlü desteği vereceğimizi söyledik. Göreve geldikten sonra son maçta oyuncular alacaklarını alamadıkları için play off maçına çıkmayacaklarını söyledi ve bizden destek istedi o dönemki kulüp başkanımız. Turgay Esendemir’e de o dönemde kulübümüze sahip çıktığı için teşekkür ediyorum. O gün için belediye olarak bir miktar yardım yaptık ve takımımız Bal liginde kaldı” dedi.

TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ İLE BELEDİYE KÜTAHYASPOR YAPTIK

Başkan Işık konuşmasında; “9 Temmuz 2019 tarihinde yeni bir yönetim kurulu ile kulübün tüzüğünde değişiklik yaparak Kütahyaspor Kulübü Futbol Derneğinin adı Belediye Kütahyaspor Kulübü Futbol Derneği olarak değiştirildi. Belediyemizin uhdesinde kalması sağlandı. Belediye bütçesinden 1 milyon 600 bin lira civarında, yine belediyemizin iştiraki olan Şimpaş A.Ş.’nin 1 milyon TL sponsor desteği ile 2 milyon 600 bin Türk Lirası ve geriye kalan 700 bin lira da bağışlar ve Kütahyalı hemşerilerimizin katkıları ile 3 milyon 300 bin lira gibi bir bütçeyle o günkü şartlarda BAL liginde 152 takım arasında en düşük bütçe ile bir üst lige, yani profesyonel lige yükselen bir takım olduk. Emeği geçen herekse teşekkür ediyorum. 3. Ligde belediyemizin şirketlerinin sponsorluğu ve şehrimizin öne çıkmış, takıma gönül vermiş, destek vermiş hemşerilerimizin bağış ve benzeri destekleriyle yaklaşık 6 milyon liralık bir bütçe ile, 3. Ligde 4 grupta top koşturan 67 kulüp içerisinde en düşük bütçeyle, bu takım son anda şampiyonluğu kaybetti. Ciddi anlamda iki yılda üst üste iki başarılı sezonu geçirmiş bir takımdır” ifadelerini kullandı.

KURUMSALLAŞARAK HEDEFİMİZE ULAŞACAĞIZ

Geçmişten ders alarak yeni dönemde hedeflerine ulaşmak için kurumsallaşacaklarını belirten Başkan Işık; “Hepimiz üzüldük. Ama geçmişten ders kaydıyla yeni dönemde, yeni yönetimle kurumsallaşma adına atmamız gereken her türlü adımı atacağız. Takımımızı hak ettiği ve özlediği yere getireceğiz. Beş yıllık görev süremiz içinde bu takımı 1. Ligde oynayan bir takım yapacağız dedik. Hedefimizden bir şey kaybetmedik. Önümüzde 3 sezonumuz var. Bu 3 sezonda iki şampiyonluğu bu şehre yaşatacağız. Sayın valimizi her zaman yanımızda görüyoruz. Kendisine her zaman danışacağımız devletimizin büyüğü olarak görüyoruz. Kendisine de teşekkür ediyoruz. Takımımızı yalnız bırakmayacağız, taraftarımızı yalnız bırakmayacağız, yöneticilerimizi yalnız bırakmayacağız. Kimse moralini bozmasın. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kütahya Valisi Ali Çelik ise konuşmasında; “Her başlangıç yeni bir hedef demektir. Belediye Kütahyaspor’umuzun hedefleri büyük. Bu hedeflere sizlerin de desteği ile, ilimizin tüm unsurlarının desteğiyle ulaşacak” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Cahit Özel yeniden başkanlığa seçildi. Yeni yönetim ise şu isimlerden oluştu; Cahit Özel, Erdoğan Çolak, Ali Korkmaz, Nida Olçar, Osman Baş, Ahmet Uluca, Yakup Tongadur, Aziz Gündüz, Yasin Köksal, Uğur Şahan, Ahmet Bakırsözer, Yasin Uçar, Mehmet Türker, Osman Altınkaya, Selçuk Aşan, İbrahim Gülhan, Selim Kaplan, Kerem Sülün, Bilal Yurttaş, Buğra Çetin, Fatih Oğan, Hakan Demirtaş, Bünyamin Çapgulaş, Mehmet Akkaya, Ali Yıldız, Emirhan Oğan, İsmail Şen, Mehmet Erdem Özdoğan, Safa Ar, Murat Güner.

İLK KEZ ONUR KURULU OLUŞTURULDU

Olağanüstü genel kurulda Belediye Kütahyaspor tarihinde ilk kez onur kurulu oluşturuldu. Oluşan onur kurulunda Kütahya Valisi Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof .Dr. Alim Işık, görev almış eski kulüp başkanları ve camianın önde gelen sevilen isimleri yer aldı. Onur Kurulu ise; Vali Ali Çelik, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Süleyman Canan, Abdullah Damcı, Ali Kızılbük, Ahmet Tekdemir, Mehmet Özdoğan, Turgay Esendemir, Ali Okçu, İsmail Dayıoğlu, Zekeriya Ünal, Ramazan Yıldırım, Hikmet Demirbilek, Levent Saltuk, Murat Cengiz, Özdemir Arat, Lokman Top, Tuncer Kırdar, Metin Çağlar, Emre Coşkunses, Efrahim Yıldırım, Süleyman Pöge, Hamza Pekkaya, Ömer Keskin, Alaaddin Özdiker, Hasan Okçu, Efrahim Alkın, Ahmet İlhan Aydın, Mehmet Acet, Nuri Ercura.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2100