3 Haziran 2021 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi 3. Dönem 6. Olağan toplantısı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda alınan karar ile 1453 konutlarının olduğu bölgede Hilal Kent Mahallesinin kurulmasına karar verildi.

Kütahya Belediye Meclisi 3. Dönem 6. Olağan toplantısının açılış konuşmasını yapan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren belediye başkan yardımcısı olarak göreve başlayan Ertuğrul Cevahir’e yeni görevinde başarılar diledi. Başkan Işık; “Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum. Aramıza hoş geldiniz diyorum. Hayırlı olsun” dedi.

Meclis toplantısının birinci gündem maddesi olan Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonuna havale edilen, 1453 toplu konut yerleşim alanında yeni bir mahalle kurulması hakkında, Strateji Geliştirme Müdürü Hasan Korkut meclis üyelerine bilgi verdi. Hilal Kent adını alacak olan yeni mahallenin kurulması için komisyon üyeleri oy birliği ile karar verildi. Komisyon kararının meclis üyelerinin oylarına sunan Başkan Işık, meclis üyelerinin kararı oy birliği ile kabul etmesi ile birlikte, yeni mahallenin Hilal Kent adı ile kurulmasına karar verildi. Meclisin ikinci gündem maddesi yine yeni bir mahallenin kurulması oldu. Bahçelievler Mahallesi tren yolu alt kısmında bulunan bölgede, tren yolu altı ile Hekim Sinan Bulvarı (eski Tavşanlı yolu) boyunca yeni bir mahalle kurulması talebi Araştırma Geliştirme ve Tanıtım Komisyonunda görüşüldü. Komisyon üyeleri, Bahçelievler Mahallesinin nüfus yoğunluğunun mahallenin bölünerek yeni bir mahalle kurulacak kadar yoğun olmadığı görüşünde birleşerek, yeni mahalle talebini red etti. Başkan Işık, komisyon üyelerinin aldığı kararı meclis üyelerinin oylarına sundu. Meclis üyeleri de komisyon kararını destekleyerek yeni bir mahallenin kuruması talebini red etti. Belediye Meclisi 3. Dönem 6. Olağan toplantısı diğer gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1187