18 Mayıs 2021 Salı

Kütahya Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclisinde grubu bulunan tüm partilerin oy birliği ile kabul edilen ortak bildiri ile Filistine destek verilirken, saldırılarıyla yüzlerce sivilin ölümüne neden olan İsrail kınandı.

Gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlandığı meclis toplantısında, mecliste grubu bulunan partiler, Doğu Kudüste, Gazze şeridinde ve Batı Şeriada 10 Mayıs'tan bu yana düzenlediği saldırılarda yüzlerce sivilin ölümüne neden olan İsrail'i kınadı.

MHP, AK Parti ve CHP'nin Belediye Meclisi gruplarınca yayımlanan bildiride başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere mazlum coğrafyalarda, Müslüman din kardeşlerimize yapılan bu zulümlerin, barbarlıkların, vahşet ve cinayetlerin son bulması istendi.

Yayımlanan bildiride Kurulduğu günden bugüne kadar Ortadoğuda kan dökmeye devam eden İsrail devleti, baskıcı ve hukuk tanımaz eylemlerine devam ediyor.

Bir terör devletine dönüşen İsrailin, mübarek Ramazan Bayramı arifesinde Doğu Kudüste, Gazze şeridinde ve Batı Şeriada havadan ve karadan gerçekleştirdiği menfur saldırılarda, çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan iki yüzün üzerinde Filistinli hayatını kaybetmiştir.

İsrail, başta Doğu Kudüs olmak üzere Müslüman beldelerinde evrensel hukukun temel ilkelerinden olan ibadet özgürlüğünü engellemiş. İslâmın mukaddes beldelerinden birisi ve ilk kıblesi olan Mescid-i Aksâ ve çevresinde ses bombalarıyla yaptığı saldırılarla birçok masum insanın yaralanmasına sebep olmuştur.

İsrail, Kudüs'ün Şeyh Cerrah ve Silvan mahallelerindeki Filistinlilerin evlerine el koyarak onları kendi evlerinden zorla tahliye ediyor ve hukuk dışı ve gayri insani bir şekilde bu evlere Yahudi nüfusu yerleştiriyor.

Ve bütün bunlar, maalesef dünya ülkelerinin gözleri önünde cereyan ediyor.

Kütahya Belediye Meclisi olarak kardeş Filistin halkının kendi topraklarında, özgür ve insanca yaşamak için verdiği haklı davasını ve bağımsızlık mücadelesini tüm benliğimizle destekliyoruz.

Başta A.B.D. ve İsrail olmak üzere sessiz kalan tüm dünya ülkelerini şiddet ve nefretle kınıyor, bu lanet saldırıda hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet, yarılılara da acil şifalar diliyoruz.

Kütahya Belediye Meclisi olarak başta Filistin ve Doğu Türkistan olmak üzere mazlum coğrafyalarda, Müslüman din kardeşlerimize yapılan bu zulümlerin, barbarlıkların, vahşet ve cinayetlerin son bulmasını yüce Allahtan niyaz ediyoruz.

İnanıyoruz ki; zalimler mutlaka döktükleri kanda boğulacak ve İlâhî adalet mutlaka tecelli edecektir ifadelerine yer verildi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 917