28 Nisan 2021 Çarşamba

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kütahya’ya yapılacak gençlik ve spor yatırımlarıyla ilgili protokol imza töreninde, Kütahya protokolü ile bir araya geldi. Bakan Kasapoğlu “Gençlik ve spor yatırımlarında Kütahya'yı farklı bir boyuta taşıyoruz” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. M. Muharrem Kasapoğlu’nun katılımıyla, Kütahya’da yapılacak olan gençlik ve spor yatırımları için protokol imzalandı. İmza töreninde, Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Milletvekilleri Ahmet Tan, İshak Gazel, Ceyda Çetin Erenler ve Ahmet Erbaş, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz ile ilçe belediye başkanları ve AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi il başkanları yer aldı. Törende konuşan Bakan Kasapoğlu, “Kütahya öncü şehir, kuruluşun, kurtuluşun şehri, güçlü yarınlar için yürüyüşümüzde istikbalimiz adına da gençleriyle değerli halkıyla ümit veren ve ülkemizin bugüne kadar milli irade noktasında en güçlü şekilde yanında olan şehirlerimizden bir tanesi” dedi.

TÜM YATIRIMLAR DEĞERLENDİRİLDİ

Bakan Kasapoğlu, Kütahya ziyaretinde önemli yatırımların açılışlarını gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, şunları kaydetti: “Emet'teki yurdumuz, hakikaten yurt kapasitemiz, konforumuz apayrı bir boyuta geldi. Emek'teki yurdumuzu sizlerle birlikte hizmete aldık. Tavşanlı'daki gençlik merkezimiz, çok farklı güzel bir eseri Tavşanlı'ya kazandırdık, birlikte açtık ve yine spor salonumuzu pek çok branşın faaliyette bulunabileceği çok hoş bir eser olarak hizmete açtık. Kütahya'mızın TOKİ bölgesindeki yarı olimpik havuzumuz, en yeni havuzlarımızdan biri olarak hizmete açıldı” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Kütahya'da tüm yöneticilerle teşkilatlarla bir araya geldiklerini ve köylerine mahallelerine varana kadar yapılabilecek yatırımları değerlendirdiklerini söyledi.

SPORCULARIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONALARINDA BİZLERİ GURURLANDIRDI

Kütahya'ya yapılan ve yapılacak olan bu yatırımlarda neler olduğuna ilişkin de Bakan Kasapoğlu, "Spor salonları, gençlik merkezleri, merkez ve ilçelerde 80'e yakın semt sahaları, tenis kortları, havuzlar var. Gediz'de gençlik kampımız var; tüm Türkiye'ye hitap edecek şekilde ve hakikaten kış sporlarında farklı bir boyuta taşıyacak teleferik sistemimiz; Murat Dağı'ndaki yeni projemiz ve bununla birlikte pek çok projemiz inşallah en kısa zamanda el birliğiyle bunları Kütahya'mıza kazandıracağız" diye konuştu.

Bu hizmetlerin tüm Kütahya sathına kazandırılacağını ve sonrasında da bu tesisleri tüm vatandaşlar tarafından 7/24 kullanılacağı şekliyle hizmete sunmanın da kendileri için bir görev olduğunu kaydeden Bakan Kasapoğlu, Kütahya'ya yapılan yatırımlar ve çalışmalarla ay-yıldızlı şanlı bayrağı gururla dalgalandıracak yarınların şampiyon sporcularının birlikte yetiştirileceğini söyledi.

KÜTAHYALI GENÇLER BAYRAĞIMIZI HER PLATFORMDA DALGALANDIRIYOR

Protokol imza töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Bakan Kasapoğlu’na bugüne kadar yapılan yatırımlar için teşekkür etti. Başkan Işık, “Sayın Bakanım, bugün burada Kütahya adına güzel gelişmelerin yaşandığına hep birlikte şahitlik ediyoruz. Kütahya gerek sporcu sayısı, gerekse kulüp sayısı açısından nüfusuna oranlandığında ülkemizin ilk 5 ilinden birisi. Kütahyalı gençlerimiz, ulusal ve uluslararası yarışmalarda gösterdikleri başarılar ile hemşehrilerimizin gurur kaynağı oluyor ve Kütahya’nın ve Türkiye’nin adını başarı ile temsil ediyorlar. Kütahya’ya bugüne kadar yaptığınız ve bundan sonra yapılacak yatırımlar için teşekkür ediyorum” dedi.

BELEDİYE KÜTAHYASPOR’A YAKIŞAN STADYUM İSTİYORUZ

Belediye Kütahyaspor’un bu sezon şampiyonluğa koştuğunu kürsüden bir kez daha hatırlatan Başkan Işık, tüm Kütahyalıların arzusu olan stadyum talebini yineledi. Başkan Işık, “İçinde bulunduğumuz 3. Ligde Belediye Kütahyaspor’umuzun en başarılı takım konumuna yükseldi. Belediye Kütahyaspor, şampiyonluğun en büyük adayı. İnşallah kalan bir maçımızı da kazanıp sezonu şampiyonlukla tamamlayarak bir üst lige çıkacağız. Bu noktada sizlerin de desteği ve bakanlığımızın katkısı ile tüm hemşehrilerimizinde arzusu olan stadyumu şehrimize kazandırmak istiyoruz. Belediye Kütahyaspor’umuz, oynadığı lig seviyesi gereği komşu illerimizde de olan bir stadyumu hak ediyor. Sizlerin de desteği ile Kütahya’ya ve Belediye Kütahyaspor’a yakışan bir stadyum istiyoruz” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1273