21 Nisan 2021 Çarşamba

Çevresel gürültüye maruz kalma seviyelerinin insan sağlığı üzerinde oluşturduğu zararlı etkileri yok etmek için Kütahya Belediyesi ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi arasında imzalanan ‘Kütahya İli Gürültü Azaltım Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi’ kapsamında, Kütahya’nın gürültü eylem planı projesi başlatıldı.

2018 yılında Kütahya Belediyesi koordinasyonu ile Tübitak Mam tarafından Kütahya’nın gürültü haritası hazırlandı. Gürültü Eylem Planı Projesi kapsamında, gürültü haritasında sınır değerlerin karayolu, demir yolu, eğlence ve sanayi gibi aşıldığı noktalarda gürültünün azaltılması ile ilgili değerlendirme sonrasında belirlenen Gürültü Yönetimine Aday Alanlar için kaynak bazlı alternatif azaltım senaryoları geliştirilecek. Gürültü azaltım senaryolarına yönelik fayda ve maliyet analizleri gerçekleştirilerek, elde edilen tüm hesaplama ve değerlendirme sonuçları, bir gürültü eylem planı raporu haline getirilerek 18 aylık proje sonucunda ‘Kütahya Gürültü Eylem Planı’ hazırlanacak.

Kütahya Belediyesi olarak bu proje ile halkımızın gürültüden uzak sessiz ve sakin sağlıklı bir çevrede yaşamalarını sağlamayı hedeflemekteyiz.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 993