14 Nisan 2021 Çarşamba

Kütahya Belediyesi Pandemi sürecinde sıkıntı yaşayan esnaflarının yanında olmaya devam ediyor. Son olarak Nisan ayındaki meclis toplantısında alınan karar ile faaliyette bulunamayan 1400 adet küçük esnafın, katı atık bedelinin ilk taksitleri alınmayacak.

Kütahya Belediye Meclisi’nin 7 Nisan 2021 tarihli kararı ile Covid-19 salgınının ekonomiye vermiş olduğu olumsuz etkilerin azaltılması için faaliyetleri durdurulan ya da faaliyette bulunamayan, müşterek ya da tek aboneden su kullanımı olmayan yaklaşık 1.400 adet küçük esnafın 31 Mayıs 2021 son ödeme tarihli, katı atık bedelinin birinci taksitlerinin alınmaması kararlaştırıldı.

Faaliyetleri devam etmesi sebebiyle, su kullanımı olan ve metreküp su bedeli üzerinden hesaplanan işyerleri ile pazar yeri vb. satış amaçlı tezgah kurulumunda, metrekare üzerinden hesaplanan bedeller devam edecektir. Faaliyetleri devam eden; marketler, kargo dağıtım istasyonları, bankalar, AVM'ler, akaryakıt istasyonları, fabrikalar gibi diğer konut dışı alanlar için, belirlenen kriterlere göre hesaplanan katı atık bedellerinin ilk 6 aylık dönemine ait 1. taksitinin ödeme tarihleri 01- 31 Mayıs 2021 olduğunu tüm hemşehrilerimize hatırlatıyoruz.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1092