7 Nisan 2021 Çarşamba

Kütahya Belediyespor sporcumuz Fransa’da ve Dubai’de elde ettiği başarılardan dolayı Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık tarafından meclis toplantısında ödüllendirildi.

Kütahya Belediyespor ve Özel Sporcular Atletizm Milli Takım Sporcusu Oğuz Türker, Dubai’de yapılan yarışmada 1500 metrede ülkemizi temsil ederek yarışmada 4 oldu. Türker, ayrıca Fransa’da düzenlenen Salon Atletizm Şampiyonasında ülkemizi, ilimizi ve Kütahya Belediyespor kulübünü temsil ederek Avrupa 3. ve Avrupa 4’cüsü olma başarısını gösterdi. Türker aynı zamanda 2019 yılı dünya gençler şampiyonu oldu. Bu başarılarından dolayı ödüllendirilen Türker’in ödülünü, Başkan Işık verdi. Başkan Işık, genç sporcuyu Kütahya’yı başarı ile temsil ettiği için teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

BİR ÖDÜLDE ANTRENÖR GÜLEÇ’E

Meclis toplantısında ki ödül töreni Kütahya Belediyespor Kulübü atletizm takım antrenörü İdris Güleç’e verilen ödül ile son buldu. Başkan Işık’ın elinden ödülünü alan Antrenör Güleç “Hedefimiz her zaman ülkemize ve madalya kazandırmak. İstiklal Marşı’mız diğer ülkelerde cumhurbaşkanı gittiğinde ya da bir sporcu madalya aldığı zaman okunuyor. Bu her zaman bizim için bir şeref oldu. 9 yıllık antrenörlük hayatımda 7 tane milli sporcunun yarışmalarda yer almasına sebep oldum. Bunun içinde ayrıca mutluyum. Kütahya’da atletizm de çok destek alıyoruz. Bundan sonraki hedefimiz olimpiyatlardır” dedi. Başkan Işık ise, “Geçen sene antrenörümüzle görüşmelerimizi yaparken, kendisinin taahhütleri vardı. Kütahya’mızın gençleri bu alanda oldukça iddialılar ve başarılar. Belediyemiz bünyesinde böyle bir takımı çalıştırmanın onurunu yaşayacağını ve bize madalyalar sözünü vereceğini iletmişti. Sizi tebrik ediyorum, sözünüzü yerine getirdiniz. Türkiye’ye ve İlimize bir ilki yaşattığınız için sizleri tebrik ediyorum” dedi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1282