21 Aralık 2020 Pazartesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık ziyaret ettiği Yenidoğan Mahallesinde mahallelerin taleplerini alarak çözüme kavuşturduklarını belirtti.

Mahalle ziyaretinde bir açıklama yapan Başkan Işık “Göreve geldiğimizden bugüne kadar mahallemizde önemli hizmetlerimiz oldu. Ciddi sorun haline gelen sağlık ocağının metruk binasının yıkımı gündemdeydi. Yıkıldı şuanda ve yeri temizlendi. Spor kompleksi imar düzenlemesi sorunu vardı. Bu sorunu da çözdük. İnşallah o alana semt sahası kazandırmak için çalışmalarımız devam edecek. Mahallenin en büyük sokağında asfalt sorunu vardı. Bu sorunu çözdük. Dumlupınar Bulvarında istinat duvarı, otopark yapılması sorunu vardı. Bu sorunda çözüldü” dedi.

2021 TALEPLERİ ALINDI

Başkan Işık “2021 yılı için muhtarımız Mustafa Çakır çok yoğun bir iş talebi kalmadığını ifade etti. Bunun yanında park ve bahçelerin sulama sistemlerinin yapılması, halı sah, basketbol ve voleybol sahalarının yapılması, üst yapıda bazı düzeltmeler, Ragıp Gümüşpala Caddesinin isminin Orgeneral Ragıp Gümüşpala Caddesi olarak değiştirilmesi talebi var. Kültür evi talebi var. Bazı sokakların isimlerinin değiştirilmesi talebi var muhtarımızın. Kentsel dönüşüm kapsamında rezerv alan ve riskli alan içinde olan kısımlarında zaman içerisinde mahalle sakinleri ile görüşerek bir takvim planlaması talebini aldık” dedi.

Yenidoğan Mahallesi Muhtarı Mustafa Çakır ise konuşmasında Başkan Işık ve ekibine yapılan hizmetler ve ziyaret için teşekkür etti. Çakır “Belediyemizin yaptığı hizmetlerden memnunuz. Mahallemiz çok sorunları olan bir mahalle değil. Bugüne kadar ne istedikse en kısa sürede hizmetler tarafımıza verildi. Başkanımız Alim Işık ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 977