18 Aralık 2020 Cuma

100. Yıl Mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, mahallenin birçok eksiğinin giderildiğini ifade ettiği konuşmasında, 2021 taleplerini Muhtar Çapat’tan aldıklarını söyledi.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “Rahmetli Atatürk’ün doğum yılının 100. Yılında yerleşime açılması nedeniyle mahallemizin ismi oradan geliyor. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan seçimlerden bugüne mahallemize ciddi hizmetlerimiz oldu” dedi. Çocuk parklarındaki aydınlatmaların yenilendiğini ifade eden Başkan Işık, ayrıca parkalara güvenlik kameralarının takıldığını ve sulama sistemlerinin yapıldığını söyledi. Bazı cadde ve sokaklarda yol düzenlemesi yapıldığını söyleyen Başkan Işık, yol genişletme, kaldırım taşı yenilemesi gibi ilerin yapıldığını ve 20 farklı noktaya yer altı çöp konteynerinin yerleştirildiğini söyledi. Işık “Pilot bölge olarak seçilen mahallemizde doğalgazlı ekmek fırını yapımı işi tamamlandı. Yakın zamanda ise faaliyete geçecek. Pazar yerinin kurulması için gerekli tüm işlemler tamamladı ve geçen hafta kura çekimleri yapıldı. Şuana kadar toplam 17 adet sebze, meyve pazarcı esnafı, 25 adet tuhafiyeci, 1adet peynirci ve 2 adet ise baharatçı esnafımız bu mahallemizde faaliyete geçecek” dedi.

TALEPLERİ ALDIK

2021 ve sonrası için 100. Yıl Mahalle Muhtarı İsmail Çetin Çapat’tan yazılı olarak talepleri aldıklarını ifade eden Başkan Işık “İki caddeye görme engelli vatandaşlar için hissedilebilir zemin yapılması, kaldırımı hiç olmayan 3 sokağa kaldırım yapımı, asfaltlanması gereken 5 sokağa asfalt yapımı, çocuk parklarının çevre düzenlemesi ve eksiklerin giderilmesi gibi talepleri oldu muhtarımızın” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 758