27 Kasım 2020 Cuma

Kütahya Belediyesi ile 20 yılı aşkın bir süredir devam eden Çiniciler Çarşısı ile yaşanan sıkıntılar Başkan Prof. Dr. Alim Işık’ın uzlaşmacı yönetim anlayışla çözüme kavuştu. Çiniciler Çarşısı Kooperatifi ile imzalanan protokol gereği taraflar dava dosyalarında vazgeçerek yatırımın ve dükkan sahiplerinin önünü açtı.

Kütahya Belediyesi ile Çiniciler Çarşısı Kooperatifinin yıllar öncesine dayanan anlaşmazlıkları Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık’ın uzlaşmacı yerel yönetim anlayışı ile çözüme kavuştu. Taraflar bir araya gelerek imzalanan protokol gereğince dava dosyalarını mahkemeden çekecek. Yine imzalanan protokol ile o bölgeye yapılması planlanan projelerde hayata geçerek şehrin ve o bölgenin cazibe merkezi haline gelinmesine imkân sunacak. İmzalanan protokolün her iki kuruma ve Kütahya’ya hayırlı olmasını dileyen Başkan Işık konu ile ilgili yaptığı açıklamada 20 yıllık sorunu uzlaşmacı yönetim anlayışı ile çözdüklerini belirtti. Başkan Işık “Uzun süredir Belediyemiz ile Sınırlı Sorumlu Çiniciler Çarşısı Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi arasında devam eden husumet nedeniyle mahkemeye intikal etmiş konular Belediyemiz ve Çiniciler Çarşısı Kooperatifi’nin gündemindeydi. Karşılıklı olarak imzaladığımız protokol çerçevesinde taraflar dava dosyalarını mahkemeden geri çekerek anlaşma yoluna gittik. Böylece yıllarca vatandaşı ile mahkemelik olan belediye, belediyesi ile mahkemelik olan vatandaş anlayışını bir somut örnekle daha geride bırakmış olduk. Çiniciler Çarşısı Kooperatifimize ve değerli başkan ve yönetim kurulu üyelerine, ayrıca belediyemizin hukuk müşavirliği çalışanlarına ve diğer ilgili birimlerdeki çalışanlarımıza bu uzlaşmacı tavırlarından teşekkür ediyorum” dedi.

PROJELERİMİZLE O BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRAĞIZ

İmzalanan protokol ile birlikte Kütahya Belediyesi’nin o bölgede yapmayı planladığı projelerin hayata geçebileceğini dile getiren Başkan Prof. Dr. Işık “Bundan sonra Çiniciler Çarşısı’nda hem belediyemiz çalışmalarında hem de kooperatif üyesi vatandaşlarımızın çalışmalarında iki kurum arasındaki anlaşmazlıktan kaynaklı olumsuzluklar ortadan kalktı. Hayırlı uğurlu olsun. İmzalanan bu protokol ile taraflar dava dosyalarını geri çektikten sonra orada Çiniciler Çarşısı Gençlik Merkezi projemiz başta olmak üzere Vazo Kule ve diğer fuar alanın geliştirilmesine yönelik projelerimizi devreye sokacağız. Bu protokol sayesinde şuana kadar Kütahya Belediye Başkanlığının kendi mülklerine çivi çakamadığı olumsuz ortam ortadan kalkacak Çiniciler Çarşısının daha etkin çalışması ve atıl olarak Kütahya Belediyemize ait olan taşınmazların değerlendirilmesi sağlanmış olacak. İnşallah Vazo Kule Projemizle birlikte o bölgeyi ayağa kaldıracak bir imkanı da yakaladık. Aksi takdirde dava süreci devam ettiği süre içinde belediyemize ait kendi taşınmazına bile müdahale edemeyecek duruma gelmişti belediyemiz. Şuanda ondan kurtulmuş olduk. Taraflara yeniden hayırlı olsun. Mahkemeleri kazandırmaktansa vatandaşı ve belediyeyi kazandırmayı tercih eden bir anlayışla bundan sonra devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1562