27 Kasım 2020 Cuma

İstiklal Mahallesi ziyareti ile yapılan çalışmaları yerinde inceleyen ve İstiklal Mahallesi Muhtarı Mustafa İdikurt ile mahallenin talepleri üzerine görüşen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, taleplerin belirli program dahilinde 2021 yılında tamamlanacağını belirtti.

Mahalle ziyaretleri kapsamında İstiklal Mahallesini Belediye Başkan Yardımcıları Salih Özden, Ömer Köse ve Murat Arık ile birlikte ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık yapılan çalışmaları yerinde incelerken, mahalle sakinlerinin taleplerini de değerlendiriyor. Başkan Işık mahalle ziyareti sonrası yaptığı açıklamada “Mahalle ziyaretlerimiz kapsamında şehrimizin önemli mahallelerinden birisi olan İstiklal Mahallemizdeyiz. Muhtarımıza, çalışma arkadaşlarına, mahalle sakinlerimize hayırlı günler dilerken kendilerine teşekkür ediyorum. Şuana kadar yaptığımız hizmetleri yerinde görme imkanı bulduk. Vatandaşlarımızın taleplerini muhtarımız aracılığı ile aldık ve 2021 yılı programımızda bu taleplerle ile ilgili bir program yapma adına muhtarımız Mustafa İdikurt ile istişare yaptık. Muhtarımız, bazı sokaklarımızda yapılan asfaltın devamını talep etti. Sedir Sokağın asfaltının tamamlanması, Ahi Evran ve Kelebek Sokakların asfaltlanması, Ahi Evran Mezarlığımızda mezarlık kapı girişlerinin ve merdivenlerinin yapılıp onarılması, Ertuğrul Gazi Caddesinde yine asfalt veya beton yol yapımı, Çiğdem Sokak, Kartopu Sokak ve Billur Sokak taşlarının değiştirilerek asfalta dönüştürülmesi, Okmeydanı Caddesinde kilit taşı yapımı, mahalledeki umumi tuvaletlerin tamir ve bakımlarının elden geçirilmesi, Cennet Çeşme Sokakta ve Maymun Kaya Sokakta yine tamir ve bakımların yapılmasını talep ettiler. Ayrıca otobüs hatlarında bazı düzenlemelerin yapılması taleplerini de aldık. İlgili müdürlüklerimizle konuları paylaşıp gereken ne ise yapılması için elimizden gelen çalışmayı göstereceğiz” dedi.

“ÇALIŞMALAR İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

İstiklal Mahallesi Muhtarı Mustafa İdikurt yapılan çalışmalar için teşekkür ettiği konuşmasında “Sayın Başkanımız Alim Işık ve ekibine mahallemize ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Mahallemize kadar gelerek bizleri memnun ettiler. Mahalle sakinleri olarak taleplerimizi ilettik. Başkanımızda bu konuları yerine getireceğine söz verdi. Yapılan hizmetler için teşekkür ediyorum” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1222