25 Kasım 2020 Çarşamba

Kütahya Belediyesi her platformda kadına karşı şiddetle mücadele çalışmalarına destek olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Kütahya Belediyesi Hizmet Binasında ‘Kadına Şiddete Hayır’ standı açıldı.
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Kütahya Belediyesi Hizmet Binası giriş katında toplumsal duyarlılığı artırmak amacıyla “Kadına Şiddete Hayır” standı açtı.
Ülkemizin kanayan yarası haline gelen ve hemen hemen her gün kadına yönelik şiddet haberlerinin arttığı ortamda, kadınlarımıza yönelik şiddeti azaltmak ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararı ile 25 Kasım, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak kabul edildi. Bu kapsam doğrultusunda Kütahya Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından belediye hizmet binası girişinde açılan “Kadına Şiddete Hayır” standında Kütahya Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu resim ve gösteri materyalleri kullanıldı.

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık gün nedeniyle yaptığı açıklamada dinimizde ve Türk toplumunda yüzyıllardan günümüze kadar kadınlara verilen değerin önemine vurgu yaptı. Başkan Işık “Kadına yönelik şiddet haberlerini üzülerek her gün görüyoruz. Şiddetin şekli, adı ne olursa olsun kabul edilemez. Hele ki kadına verdiği değer ile ön plana çıkan İslam Dinin mensupları ve Türk toplumun bireyleri olarak. Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi ‘Ey kahraman Türk kadını, sen yerde sürüklenmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’ sözünden hareketle kadınlarımızla birlikte her alanda omuz omuza var olmamız gerekiyor. Kütahya Belediyesi olarak kadına şiddetin önüne geçmek için göreve geldiğimizde başlattığımız Kadın, Çocuk Danışma ve Dayanışma Merkezi Projemizi hayata geçirdik. Kadına yönelik şiddete dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için belediyemiz hizmet binası giriş katında ‘Kadına Şiddete Hayır’ standı açtık” dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1150