23 Kasım 2020 Pazartesi

Göreve geldiği günden bu yana mahalle muhtarlarını ve mahalle sakinlerini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Fuat Paşa Mahallesini ziyaret ederek vatandaşın ve muhtarlığın taleplerini yerinde dinledi.

Mahalle gezileri kapsamında Fuat Paşa Mahallesini ziyaret eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık Fuat Paşa Mahallesinin merkezde bir mahalle olduğunu ve çözülmeyen önemli sorunlarının çözüme kavuşturulduğunu belirtti. Başkan Işık açıklamasında Mahalle gezilerimiz kapsamında Fuat Paşa Mahallemizdeyiz. Mahallemiz, şehrimizin merkezinde ve önemli bir mahallemiz. Sanayi dahil önemli bir yerleşim alanına sahip. Geçtiğimiz bir buçuk yıllık süre içerinde ciddi hizmetlerimizi bu tarafa ağırlıklı olarak vermeye çalıştık. Kanal sorunumuz vardı. Kanal ıslah projemiz kapsamında kanalımızı yaptık ve yanındaki yolların da düzenlemelerini yaptık. Kobak Dibi Kavşağının ışıklandırması talebi vardı mahallemizin, onları gerçekleştirdik dedi.

YAĞMUR SUYU HATTI SORUNUNU ÇÖZDÜK

Kütahyanın birçok mahallesinde olduğu gibi Fuat Paşa Mahallesinde de yağmur suyu hattı sorunu olduğunu ifade eden Başkan Işık Birçok mahallemizde olduğu gibi bu mahallemizde de yağmur suyu hatlarının kanalizasyondan ayrılması ile ilgili ciddi bir sorun vardı. Bu çalışmalara başladık ve bir kısmı tamamlandı. Bir kısmı ise devam ediyor. 2021 yılı programımız içerisinde özellikle park yapımı ve asfaltlama ile ilgili ayrıca halı saha yapımı ile ilgili muhtarımızın talepleri oldu. Esnafımıza, vatandaşlarımıza ve muhtarımıza mahallemize sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. Yapılmış ve yapılacak olan hizmetlerinde şehrimize ve mahallemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Çalışmalarda emeği geçen tüm belediye çalışanlarına da ayrı ayrı kutluyorum dedi.

KANAYAN YARALARIMIZA ÇÖZÜM BULUNDU

Belediye başkanı ve ekibine ve mahallede hizmet eden işçilere teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fuat Paşa Mahallesi Muhtarı Yusuf Korkmaz mahallelerinin kanayan üç yarasının çözüme kavuştuğunu söyledi. Muhtar Korkmaz Yıllarıdır bitmeyen kanal sorunumuz vardı ve Alim Işık Başkanımız bu sorunumuzu giderdi. Yılladır Kobak Dibi Kavşağımıza ışık talebimiz vardı. Bu sorunu çözmekte başkanımıza nasip oldu. Diğer bir sorunumuz ise yağmur suyu hattımızdı. Mahallemizde yağmur suyu hattımızda çözüme kavuştu. Diğer taleplerimizde başkanımıza ilettik. Mahalle sakinleri ve şahsım adına Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işıka teşekkür ediyorum dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 873