11 Kasım 2020 Çarşamba

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, “Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında düzenlenen “Bugün Fidan, Yarın Nefes” konulu fidan dikim etkinliğine katıldı.
Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında Kütahya’da 36 lokasyonda 241 bin 300 adet fidan toprakla buluştu.
“Milli Ağaçlandırma Günü” kapsamında “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla yapılan fidan dikim etkinlikleri Kirazpınar Mahallesi ve Kümaş Manyezit A.Ş. fidan dikim sahasında gerçekleşti.
Sağlık çalışanlarına vefa amacıyla Kirazpınar mevkisinde oluşturulan Sağlık Kahramanları Hatıra Ormanı’na 12 bin adet fidan dikildi.
Covid-19 tedbirleri alınarak düzenlenen fidan dikim töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; “Bugün şehrimizin ve ülkemizin yeşillendirilmesi adına fidanları toprakla buluşturuyoruz. Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiyesine göre şehirlerde kişi başına düşecek olan yeşil alan miktarı 10 ile 15 m2 olması gerekiyor. İlimiz bu anlamda geçmiş dönemlerde yapılan ciddi çalışmaların sonucunda iyi bir duruma gelmiştir. Kütahya Belediyesi mücavir alan içerisinde kişi başına düşen ortalama yeşil alanımız 14 m2’dir. Yani Türkiye’nin yeşil illerinden birisiyiz. Ama bunun artırılması gerektiği ve gelecek nesillere daha yeşil ve temiz bir ülke bırakılması için hepimizin çalışması gerektiğini düşünüyorum. Böyle kalıcı bir eserin sağlık çalışanlarımıza atıfta bulunularak onlar adına isimlendirilmesini de ayrıca anlamlı buluyorum. Pandemi sürecinde olağanüstü çaba gösterip büyük fedakarlıklarda bulunan sağlık çalışanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Fidan dikme etkinliklerini düzenleyen Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ve Kümaş Manyezit Sanayi A.Ş.’ye de teşekkür ediyor, etkinliğin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Fidan dikme etkinliğinin ikinci adresi ise Kümaş Manyezit A.Ş. fidan dikim sahası oldu. Kümaş Genel Müdürü Levent SİPAHİ ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte Kümaş fidan dikim sahası ile Ayvalı maden sahasında toplam 20 bin 500 adet fidan toprakla buluşturuldu.
Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, etkinliğe katılan hemşehrileri ve öğrencilerle sohbet edip, onlarla birlikte fidan dikti.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1382