9 Kasım 2020 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, mesajında; Bizler bugün, tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mirasçılarıyız.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi bütün değerleriyle yaşatıp, geliştirip gelecek nesillere devredeceğiz.

İnanıyoruz ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Tarihi yaşadığımız gibi yazdık, fakat geleceği Cumhuriyete inananlara, onu koruyanlara ve yaşatacaklara emanet etmek lazımdır” sözleri ışığında gelecek nesillerimiz de Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele vereceklerdir.

10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, Cumhuriyetimizin ilke ve prensiplerine sahip çıkma kararlılığımızı da yenilediğimiz gündür.

Bu vesileyle, asil milletimizin azim ve kararını zafere taşıyan, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 82. yıldönümünde saygı, minnet, rahmet ve şükranla anıyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun, ifadelerini kullandı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1175