4 Kasım 2020 Çarşamba

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Börekçiler Mahallesi’nde incelemelerde bulundu.
Saha ziyaretleri kapsamında Kütahya Belediyesi’nin Börekçiler Mahallesi’nde gerçekleştirdiği çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, daha sonra mahalle muhtarlığını ziyaret etti. Burada Mahalle Muhtarı İsmail ARI ve mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan IŞIK, onların talep ve önerilerini dinledi.
2021 Yılında şehrimizde bulunan tehlike arz eden binaları ortadan kaldırmaya devam edeceklerini ifade eden Başkan IŞIK; Börekçiler Mahallesi ziyaretimizde hemşehrilerimiz ve mahalle muhtarımız ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Kentsel dönüşüm kapsamında börekçiler mahallemizin yenilenmesi konusunda vatandaşlarımız ve muhtarımızın talebi var. Bu çerçevedeki çalışmalarımız sürüyor. Börekçiler mahallemizde tehlike arz eden bina sorunu çok büyüktü. Söz konusu tehlike arz eden binaların önemli bir kısmını ortadan kaldırdık. Önümüzdeki yıl tehlike arz eden binaları ortadan kaldırması ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Bunların içindeki tescilli binaların rölöveleri ve projeleri çizdirilip ona göre değerlendirilmesi yapılacak, dedi.
Daha sonra Kütahya Jeoloji Müzesi ve Paşam Sultan Türbesini ziyaret ederek gezen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, akabinde bölge esnafı ile sohbet edip işlerinde kolaylıklar diledi.
Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK ile Ömer KÖSE de yer aldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1254