29 Ekim 2020 Perşembe

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Valisi Ali ÇELİKin ev sahipliğinde Polisevinde gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kabul Törenine katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında pandemi koşullarına uygun katılımla düzenlenen törende konuklar salona ateşleri ölçülerek, maske ve mesafe kurallarına uygun şekilde salona alındı.

Cumhuriyetin ve kazanımlarının ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksizin her Türk vatandaşının ortak varlığı olduğunu kaydeden Vali Ali ÇELİK, Cumhuriyetimiz; farklılıkları, ayrılıkları ve ihtilafları aşarak milli kimlik şuurunun ve birlikte var olma azminin etrafında birleşen Türk milletinin, asaletle perçinlediği ve temellendirdiği yönetim sistemi olarak 97. yılı geride bırakmıştır. Türk insanı; cumhuriyet sayesinde devletin tek ve gerçek sahibi olduğunun, hâkimiyetin kayıtsız şartsız milletin olduğunun bilincindedir ifadelerini kullandı.

Vali Ali ÇELİKin konuklarını kapıda karşıladığı törene; AK Parti Kütahya Milletvekili Ceyda Çetin ERENLER, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet ERBAŞ, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Savaş TEK, İdare Mahkemesi Başkanı Ferid CENGİZ, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, Vali Yardımcıları Mustafa GÜNEY ile Halil İbrahim ERTEKİN, Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Ahmet Asım OKAT, STK Temsilcileri ile bazı daire müdürleri katıldı.

Katılımlarından dolayı konuklarına teşekkür eden Vali Ali ÇELİK, "Birlik ve beraberlik ruhuna katkı sağlayan, sevincimizi paylaşan bütün vatandaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum dedi.

Kabul töreni, Vali Ali ÇELİKin konuşmasının ardından sona erdi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1361