23 Ekim 2020 Cuma

Kütahya Belediyesi, yiyecek bulmakta zorlanan sahipsiz sokak hayvanları için mama desteğini sürdürüyor.
Havaların soğumasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının aç kalmaması için mama desteğine devam eden Kütahya Belediyesi, Doğa ve Hayvan Severler Derneğine 1050 kg, Doğa Destek Derneği 1050 kg olmak üzere toplam 2100 kg mama yardımında bulundu.
Her biri 15 kg’dan oluşan 70’er paket mamayı Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK’tan teslim alan Doğa ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Sunay BİRSEN ile Doğa Destek Derneği Başkanı Saadet AYBAK, destekleri sebebi ile Başkan IŞIK’a teşekkürlerini sundu.
Kütahya Belediyesi’nin can dostlarımıza olan mama desteğinin devam edeceğini ifade eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK, 2020 yılı içerisinde sivil toplum kuruluşları aracılığıyla sahipsiz sokak hayvanlarına 7000 kg mama desteği sağlandığını söyledi.
Başkan IŞIK; Bugüne kadar elinden geldiğince sokak hayvanlarımıza sahip çıkan her iki dernek yöneticilerimiz başta olmak üzere tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Havaların giderek soğuduğu bu günlerde hayvanlarımızın aç kalmaması için kendi oluşturduğumuz besleme noktalarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarımız aracılığıyla da mama desteği sağlıyoruz. Bu kapsamdaki desteklerimiz devam edecek, dedi.

Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1373