22 Ekim 2020 Perşembe

Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK, 4. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi açılış programına katıldı.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Ahmet Yakupoğlu Amfisi’nde düzenlenen 4. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi açılış programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
Kur’ân-ı Kerim tilaveti ve Tasavvuf Müziği Konseri ile devam eden programda konuşan Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK, Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’nin kültürün ve sanatın başkenti Kütahya’da yapılıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Yüce dinimiz İslam’ın her türlü emrini, kuralını bize aktaran Kur’ân-ı Kerim ile sevgili peygamberimizin sözü bizim yönümüzü çiziyor diyen Başkan IŞIK; ‘İnsanların en hayırlısı insanlara hizmet edendir’ işte bize düşen bu. Yaşatılış gayemize uygun bir şekilde herkes kendi mesleğinde, kendi bulunduğu alanda, kendi konumunda insanlığa hizmet edebiliyor mu? Herhalde ölçümüzün bu olması gerekiyor. Onun için bu kongre gerçekten çok değerli ve önemli. Bu kongrede insanların varlık sebebini sorgulayabilmesi açısından çok değerli fikirlerin ortaya atılacağını düşünüyorum. Farklı ülkelerden seksenin üzerinde bilim insanının bir araya getiren üniversitemizi ve burada çalışan değerli hocalarımızı kutluyor, kongrenin hayırlı olmasını diliyorum, şeklinde konuştu.
Açılışı bugün yapılan 4. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi, 24 Ekim tarihinde sona erecek.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1209