20 Ekim 2020 Salı

Türkiye Budapeşte Ticari Ataşesi Başak Araslı AKYOL, online olarak gerçekleşen Kütahya ve Pécs İşbirliğinin Güçlendirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık başlıklı projenin kapanış organizasyonunda projenin kültür stratejisine Ticari Ataşelik olarak destek vereceklerini açıkladı.

Şehir Eşleştirme Hibe Programı Kütahya ve Pécs İşbirliğinin Geliştirilmesi için Kültür ve Yaratıcılık Projesi online kapanış organizasyonunda konuşmacı olarak katılan Budapeşte Ticari Ataşesi Başak Araslı AKYOL, proje kapsamında hazırlanan kültür stratejisine Ticari Ataşelik olarak destek vereceklerini söyledi.

Projenin yürütülmesi sürecinde Pécs Belediyesi ile iş birliğinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK, Pécs Belediye Başkanı Belediye Başkanı Péterffy ATTİLA ve ekibine teşekkürlerini sundu.

Covid-19 salgın riskinin ortadan kalkmasıyla birlikte Macaristan heyetini Kütahya’da ağırlamaktan memnuniyet duyacaklarını ifade eden Başkan IŞIK; Ortaklaşa yürüttüğümüz uluslararası nitelikteki proje ile hazırlanan kültür stratejisi, iki şehrin sahip olduğu kültür mirasını paylaşarak birlikte geliştirilmesi için anahtar yol haritası sunulmuş oldu. Kütahya Belediyesi ile Pécs Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü bu önemli projenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum, dedi.

Toplantıda Proje koordinatörü Mehmet ZENCİ ise, biz iş adamlarımız için kapıyı araladık, bu kapıdan geçmek istediklerinde her zaman onlara destek vereceğiz fakat biraz da iş adamlarımızın da kapıyı zorlamayı istemelerini bekliyoruz mesajını verdi.

Ticari iş birliklerinin geliştirilmesi kapsamında karşılıklı olarak B2B toplantıların ve atölye çalışmalarının online yapılması kararlaştırıldı. Çalışmaların Kütahya ve Pecs Ticaret Odası ve iş insanları için iyi bir gelişim stratejisi oluşturması bekleniyor. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1237