8 Ekim 2020 Perşembe

Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğü Tarafından ASELSAN' a proje ettirilen Mekansal Adres Kayıt Sistemi projesi (Mask) ekibi, Kütahya Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK’a nezaket ziyaretinde bulundu.
Sohbet ortamında gerçekleşen ziyarette ülkemizde 2012 yılında başlayan ve kademeli olarak diğer illerimizde hayata geçirilen Mekansal Adres Kayıt Sistemi projesinin son ayağı için bir senedir ilimizde bulunan ASELSAN personeline başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK, ziyarette konuklarına hediye takdim etti.
ASELSAN heyeti ziyarette, Maks projesinde Kütahya'da sona gelindiğini, Ekim ayı sonu itibari ile sistemi Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne teslim edip, ilimizde aktif hale getireceklerini ifade ettiler.
Maks Projesi ile adres verisine ihtiyaç duyulan projeler için öngörülen saha çalışmalarının azaltılması, İstatistikli verilere göre daha sağlıklı planlama yapılabilmesi, Coğrafi Adres verilerinin güncel bir şekilde paylaşılabilecek tekrarlı ve ölü yatırımların önüne geçebilmesi, Harita servisleri ile adres bulma yol servisleri almanın gelişmesi, 112 Acil Çağrı Merkezi başta olmak üzere, mekânsal adres verisine ihtiyaç duyulan bütün projelere altlık sağlanması hedefleniyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1187