8 Ekim 2020 Perşembe

Kütahya Modern Konutlarının yarım kalan etapları için Kütahya Belediyesi ile İzka Gayrimenkül İnşaat A.Ş. arasında uzlaşma sağlanmasının ardından konutların 2. etap açılış töreni yapıldı.
Kütahya Modern Konutları 2. etap açılış töreninde açıklamalarda bulunan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim IŞIK; Bundan 3 yıl önce başlayıp kesintiye uğramış tekrar şehrimizin geleceği için hayırlara vesile olması temennisiyle başlattığımız yeni temel atma törenine hoş geldiniz. Daha önce belediyemiz ve yüklenici firma arasında yapılan sözleşme gereğince başlatılan konut üretimleri inşaat süresinde taraflar arasında çıkan anlaşmazlık nedeniyle maalesef kesintiye uğramış. Konu yargıya intikal etmiş, yargı süreci devam ederken biz görevi devraldık ve şehrimizde görevi devraldığımız tarihten yaklaşık 1 buçuk yıl önce başlayıp halen yargı süreci devam eden anlaşmazlıkların çözülmesi konusunda ilgili arkadaşlarımıza çalışma başlattık. Taraflar bir araya geldi ve anlaşma sağlandı.
Bu kapsamda sözleşmenin feshi konusunda açılmış olan dava dosyalarını karşılıklı olarak mahkemeden çekilerek bugüne gelindi.
Biz göreve geldiğimiz günden bugüne vatandaşıyla mahkemelik olan bir belediyecilik yerine vatandaşıyla uzlaşan bir belediyeciliği tercih ettik. Söz konusu anlaşma ile her iki tarafta ciddi anlamda kazanç elde etti. Taraflar arasında bundan sonra benzeri anlaşmazlıkların çıkmaması temennisiyle hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Projelerde emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum, dedi.
Başkan IŞIK, törenin ardından inşaat alanını gezerek İzka İnşaat yetkililerinden çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı. Daha sonra söz konusu bölgedeki inşaat çalışmalarının kazasız belasız geçmesi için dua edilip kurban kesildi.
Kütahya Belediyesi ile İzka Gayrimenkül İnşaat A.Ş. işbirliği ile yapımına devam edilecek Kütahya Modern’de 2.etap 3.bloğun temeli atıldı.
Son deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilen projenin ilk etabı 46.920 m2’lik inşaat alanı üzerine, 2.etabı ise 19.707 m2’lik inşaat alanı üzerine hayata geçirilmiş olup otopark ve peyzaj alanı 16.860 m2’dir. 170 konut bulunan 2.etapta,700 kişinin yaşaması bekleniyor.
7/24 Güvenlik sistemi, çocuklara özel oyun alanları, çocuk aqua su oyun parkı, geniş yeşil peyzaj alanı, açık ve kapalı spor alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları ile Kütahya’nın cazibe merkezi durumunda olan Kütahya Modern Konutları’ndaki 2+1, 3+1, 4+1 dairelerin satışı vatandaşlarımıza açıldı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 2090