4 Ekim 2020 Pazar

Kütahya Valisi Ali Çelik ve Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde, Kütahya Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret ettiler.

500 hayvana ev sahipliği yapan Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde incelemelerde bulunan Vali ÇELİK, ve Başkan IŞIK; kedi evi, köpek evi ve doğal yaşam alanlarını gezerek Belediye Veteriner İşleri Müdürü Ali BİLCANdan bilgiler aldılar.

ESKİ BARINAĞIMIZI YERDEN ISITMALI, KLİMALI SİSTEMLE YENİLİYORUZ
6şar bin m2lik iki doğal yaşam alanıyla toplamda 12 bin m2 alana kurulu hayvan barınağının bölgedeki en modern tesis olduğunu belirten Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Yeni yapılan barınakta yerden ısıtma sistemi ve klimalar mevcut. Eski barınağın revizyonunu yapıyoruz. Önümüzdeki hafta ihalesi yapılacak eski kısım, günümüz şartlarına uygun yerden ısıtmalı ve klimalı sistemle yenilenerek yakın zamanda hizmete girecek dedi.

Vali Ali Çelik, sokak hayvanlarının yaşam hakkının korunması ve refahının artırılması için çabalayan Kütahya Belediyesine teşekkür etti.

Bakımevi Ziyaretine, Kütahya Valisi Ali ÇELİK, Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan ÖZÇALIK, Milli Parklar Şube Müdürü İsmail LAFÇIOĞLU, Doğa ve Hayvan Severler Derneği Başkanı Sunay BİRSEN ile Doğa Destek Derneği Başkanı Saadet AYBAK katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1300