3 Ekim 2020 Cumartesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Ticaret Bakanlığı Ürün Güvenliği Genel Müdürlüğünün yürüttüğü Ürün Güvenliği, Piyasa Gözetimi ve Denetimi ile Uygunluk Değerlendirmesi Alanlarında Farkındalığın Artırılması Projesi kapsamında düzenlenen eğitim seminerine katıldı.

Grand Çınar Otelde düzenlenen ürün güvenliği eğitim semineri, Tüketici Hareketi Derneği, Tüketici Birliği Federasyonu yöneticileri, üyeleri ve vatandaşların katılımı ile gerçekleşti. Toplantının Açılış Konuşmalarını Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK yaptı.

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK yaptığı konuşmada, Ürün güvenliği sadece ülkemizin değil tüm dünyanın önem verdiği bir konu. Bu toplantının ilimizde de yapılıyor olmasından çok memnun oldum. Bir ülke üretiyorsa korkmayın. Yapmış olduğumuz meslekler üretirsek bir anlam ifade ediyor. Üreten ülkelerin üç sorunu temelden çözülmüş oluyor. Birincisi aidiyet duygusu artıyor. Sosyal barışa katkı sağlanıyor. İkincisi genç neslin en büyük sorunu olan işsizliğe çare olmuş oluyorsunuz, istihdamı artırıyorsunuz. Üçüncüsü ve en önemlisi ise diğer ülkelerle rekabet gücünüz artıyor. Aksi takdirde diğer ülkelere kölelik yapıyorsunuz. Bu üç sorunu çöz menin tek yolu üretmek, ama üretirken de güvenli üretmek, sağlıklı üretmek ve kaliteli üretmek olduğunu söyledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 847