2 Ekim 2020 Cuma

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Meclis Üyeleri ile bir araya geldi.

Bengisu sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıya, Belediye Meclis Üyelerinin yanı sıra Belediye Meclisinde temsilcisi bulunan siyasi partilerin il başkanları da katıldı. Katılımcıların fikir ve önerilerinin alındığı istişare toplantısında Kütahyanın daha yaşanabilir hale nasıl getirilebileceği hakkında ki görüşleri üzerinde özellikle duruldu.

Belediyenin çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, seçim dönemi söz verdikleri projeleri hayata geçirmeye başladıklarını vurguladı. Projelerin tamamıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan IŞIK, seçildiği günden itibaren gerçekleştirdiği ve ihale sürecine gelen projeler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Cepte Kalan Milletin Parası

Türkiyede bir ilk olan yeraltı konteyner sinyalizasyon sisteminin Kütahyaya kazandırıldığını söyleyen Başkan IŞIK, Günlük temizlik maliyetinin 72.970 TL. iken 45.000 TLye indirildiğini böylelikle günde %40 oranında tasarruf sağladığını dile getirdi.

Yoncalı Futbol Takımlarının Uğrak Yeri Olacak

Yoncalıya 1 adet nizami, 3 adet antrenman olmak üzere toplamda 4 adet futbol sahasının yapılacağının müjdesini veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Böylelikle hem iç hem de dış turizm canlanacak. Yapılacak komplekslerle birlikte yatırımcılarda bu alanda yer edinmek isteyecekler dedi.

Ödenen Borç Kadar Da Yatırım Yapıldı

628 milyon TL olan borcun 222 milyonu TLsinin ödendiğini söyleyen Başkan IŞIK, Böylelikle borcun 1.5 yıl gibi kısa bir süre de 3/1 oranında eridiğini bununla da kalınmayarak toplamda 216 milyon TL sermaye ile yatırım yapıldığının bilgisini verildi.

İstişare toplantısında siyasi partilerin il başkanları Kütahya Belediyesi tarafından yapılan ve yapılacak projeler ile ilgili olarak Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIKa görüşlerini ilettiler.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 979