30 Ağustos 2020 Pazar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlık ettiği, 30 Ağustos 1922’de kesin zaferle sonuçlanan Başkomutan Meydan Muharebesinin 98. yıl dönümü Kütahya’da büyük bir gururla kutlandı.
Zafertepeçalköy’de düzenlenen törende, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Vali Dr. Ali ÇELİK, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğgeneral Necati GÜNDÜZ ile Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK tarafından tören birlikleri denetlenerek, halkın bayramı kutlandı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehitlerimiz için Ayasofya-ı Kebir Camii-i Şerif-i müezzini Alpcan ÇELİK tarafından Kur’an-ı Kerim okundu.
Törende vatandaşlara hitap eden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU, Dumlupınar’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı topraklar olduğunu söyledi.
Bakan KASAPOĞLU; Günlerdir 30 Ağustos kutlamalarının iptal edildiğini söyleyenler bugün buradaki fotoğrafa iyi baksınlar. İşte burada, Zafertepe’deyiz. 98 yıl önceki ruhla omuz omuza, tarihimizin en büyük zaferlerinden birini kutluyoruz, dedi.
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, protokol konuşmalarının ardından tören birliklerinin geçişi ve SOLOTÜRK ve Türk Yıldızları’nın gösterileriyle devam etti. Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları ile SOLOTÜRK’ün gösterisi ilgiyle izlendi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 574