10 Ağustos 2020 Pazartesi

Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür Sanat Sezonu Yaz Etkinlikleri kapsamında “Süheyl ve Behzat Uygur ile Şahne Muhabbet” adlı 2 kişilik gösterim ilk kez Kütahya’da sahneledi.
Türk Tiyatrosunun usta isimlerinden Nejat UYGUR’un oğulları Süheyl ve Behzat UYGUR’un, Kütahya Belediyesi’nin Yaz Etkinlikleri kapsamında ilk kez şehrimizde sahnelenen 2 kişilik gösterimine Kütahyalılar yoğun ilgi gösterdi.
Oyuncu Özgür ÖZGÜLGÜN'ün sunumuyla gerçekleşen programda hemşehrilerimiz doyasıya eğlendi. Covid-19 salgınına karşı tüm tedbirlerin aldığı gecede Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, usta oyuncu Nejat UYGUR’un doğum günü olması nedeniyle Uygur Kardeşlere hediye takdim etti.
“Süheyl ve Behzat Uygur ile Şahne Muhabbet” adlı 2 kişilik gösterimin sona ermesiyle birlikte katılımcılara hitap eden Başkan IŞIK; Böyle anlamlı bir gecede şehrimize gelip hem rahmetli büyük usta Nejat UYGUR’u bizlere tekrar hatırlatan, hem de bu mutluluğu bizlere yaşatan Uygur Kardeşlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum, dedi.
Yeni Kültür Merkezinin yapım ihalesine çıkacaklarını da belirten Başkan IŞIK; İnşallah önümüzdeki yıllarda sanatçılarımızın eserlerini daha güzel mekanlarda sahnelemelerine imkan sağlayacağız. Yapım ihalesine çıkacağımız Kültür Merkezimizin en önemli özelliklerinden birisi dünya standartlarında bir sahneye sahip olacak olması. Bin kişilik bir konser salonunun yanı sıra diğer etkinliklerimiz içinde açık ve kapalı alan oluşturulacak, şeklinde konuştu.
Program Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile Süheyl ve Behzat UYGUR’un Kadına şiddet ve kadın cinayetlerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla “Kadına Şiddete Hayır” yazılı pankart açması ile sona erdi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 703