23 Temmuz 2020 Perşembe

Bölgesel Amatör Liglerde mücadele eden ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından verilen haksız kararlar neticesinde şampiyonluk şansı elinden alınan takımların yetkilileri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU ile video konferans yöntemiyle görüştü.
Isparta 32 Spor, Siirt İl Özel İdaresi Spor, Adıyaman 1954 Spor, Karaman Belediyespor, Tekirdağspor, Edirnespor, Ceyhanspor ve Çengelköyspor temsilcilerinin katılım sağladığı görüşmede Belediye Kütahyaspor adına söz alan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Kütahyaspor’a 3 milyon liranın üzerinde kaynak aktararak bu noktaya getirdiklerini ifade etti.
Başkan IŞIK; Sayın Bakanım 22 haftanın 16 haftasını lider tamamlamış bir takımın fahri başkanı olarak sizden istirhamda bulunuyorum. Şuanda liderle 1 puan aralığında 4 takımımız var. Bunlar Kütahya, Isparta, Edirne, Siirt. 2 Puan aralığında Tekirdağ Ceyhanspor, 3 puan aralığında da Adıyaman, Karaman ve Çengelköyspor takımlarımız bulunmakta. Bunlar bir maçla aradaki farkı kapatabilecek takımlar. Kaldı ki bu işe başlarken statü gereği 11 takımdan 9’u şampiyon olduğunda üste çıkacaktı. Federasyonumuz maalesef hukuksuz ve haksız bir kararla 9’u 11 yaptı. Peki 11 yapan federasyon 9’u 19 niye yapamıyor? Federasyonun maç oynatmadan böyle bir karar alması tamamen vicdanları yaraladı. Federasyona verilen Amatör Kurulun raporunda zaten 3 puan aralığındaki takımların mağduriyetlerinin dikkate alınarak bu kararın verilmesi talebi zaten yazılı olarak iletilmiş. Maçlar oynatılmış olsaydı herkes kaderine razı olurdu veya Playoff oynanmış olsaydı yine her takım razı olurdu. Ama şimdi federasyon 4 hafta kalmış olmasına rağmen maç oynatmıyor ve sadece 1.’leri yukarıya çıkartıyor. Zaten bu 11 takımın 9’u çıkacaktı. Kalan 2 takıma hangi hukukla bu hakkı verdilerde buradaki 9 takımdan bu hakkı esirgiyorlar. Federasyon yetkililerimizin kendi amatör liglerinden gelen raporlar doğrultusunda vicdanları sızlatmayacak bir karar almalarını istiyoruz. Nasıl ki 2., 3. ve 1.ligdeki takımlarla ilgili kararlarını gözden geçirdilerse bunu da gözden geçirmelerini istiyoruz.
Hepimiz tahkime başvurduk, yarında tahkimde kulüp yetkililerimiz söz alarak bunun anlatımını yapacaklar. En azından bunun tahkimde ya da tahkime gitmeden sizin müdahalenizle hakkaniyet çerçevesinde çözümünü istiyoruz. Hem Belediye Kütahyaspor hem de diğer 9 takımımız adına teşekkürlerimi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, dedi.
Spor camiasının her bir ferdi bizler için değerli diyen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem KASAPOĞLU; Pandemi sürecinde sadece futbol değil tüm spor müsabakalarımız sekteye uğradı. Siz değerli temsilcilerimiz bizler için hep sahada elini taşın altına koyan ve oradaki durumu bize nakleden arkadaşlarımızsınız. Bu anlamda sizlere gayret ve özverinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sizlerin derdi bizim derdimiz ve sorunlarınızı yetkimiz, sorumluluğumuz ölçüsünde çözmek bu anlamda adım atmak bizler için onurdur. Bu konuda bir endişeniz olmasın. Sizlerin çabaları hem yol gösterici hem çok önemli. Söz konusu endişelerinizi ve düşüncelerinizi federasyona ileterek, takip edeceğimizi özellikle belirtmek istiyorum. İnşallah hepimiz için en hayırlı olan gerçekleşir. Tüm camiaya selamlarımı, hürmetlerimi iletiyorum, dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 507