18 Temmuz 2020 Cumartesi

Kütahya Belediyesi Ahmet Yakupoğlu Kültür ve Sanat sezonu kapsamında yetişkin tiyatro oyunu ‘’Yalan Dolan’’ açık havada seyirci ile buluştu.
Kütahya Belediyesi tarafından ücretsiz olarak sahnelenen Cengiz KÜÇÜKAYVAZ’ın yazıp yönettiği, Sercan AKKAYA’nın yapımcılığını üstlendiği ‘’Yalan Dolan’’ adlı gösterime Kütahyalı tiyatroseverler yoğun ilgi gösterdi.
Koronavirüs salgını sebebiyle oyunu izlemek için gelen hemşehrilerimizin vücut ateşleri Belediye ekipleri tarafından ölçüldü, ayrıca vatandaşlarımız maske takmaları konusunda uyarıldı.
Oyunun sona ermesinin ardından ‘’Yalan Dolan’’ tiyatro oyununun yazarlığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu üstlenen Cengiz KÜÇÜKAYVAZ; Koronavirüs sürecinde sahne alamadıklarını ve alkış sesini çok özlediklerini söyledi. KÜÇÜKAYVAZ, ayrıca bu süreçte tiyatro oyunlarının sahnelenmesinde Türkiye’de öncü olan ve bir ilke imza atan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.
Tiyatro sanatçılarını performanslarından dolayı tebrik ederek, günün anısına hediye takdim eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, sanata ve sanatçıya olan desteklerini devam edeceğini ifade etti. Etkinliklere katılım sağlayan vatandaşlarımıza da teşekkür eden Başkan IŞIK, hemşehrilerimiz için organizasyonların devam edeceğini söyledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 614