6 Temmuz 2020 Pazartesi

Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın İmar, Çevre ve Şehircilik projeleri arasında yer alan Engelsiz Yaşam Merkezi hayata geçiyor.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın vatandaşlarımıza taahhüt ettiği projeler arasında bulunan Engelsiz Yaşam Merkezi projesinin temeli atıldı.
Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temel atma töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Hayırsever değerli bir ailemizin desteği ile bila bedel 1453 Konutlarımızın bulunduğu bölgeye Engelsiz Yaşam Merkezimizi inşa edeceğiz. Öncelikle projemize destek veren değerli ailemize teşekkür ediyorum. Rabbim hayırlarını kabul eylesin. Bizim de vatandaşlarımıza yapmayı taahhüt ettiğimiz projelerimizden birisiydi bu. Kütahya’mızda tüm engelli vatandaşlarımızın rahatlıkla gelip her türlü sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerini yapabilecekleri bir merkezi şehrimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Engelsiz Yaşam Merkezi projemizin şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum, dedi.
Başkan IŞIK’ın açıklamalarının ardından yapım çalışmalarının kazasız belasız geçmesi temennisinde bulunulup, dualar eşliğinde kurban kesildi. Daha sonra Engelsiz Yaşam Merkezi’nin temel atma işlemi gerçekleştirildi.
Yılsonuna kadar bitirilmesi hedeflenen Engelsiz Yaşam Merkezi 3 bin m2’lik kapalı alana sahip. Engelsiz Yaşam Merkezi’nin içinde engelli vatandaşlarımızın sosyalleşebileceği dinlenme alanları, eğitim alanları, fizik tedavi ve rehabilitasyon kısımlarının yer alması planlanıyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 748