6 Temmuz 2020 Pazartesi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM, Kütahya Belediyesi’nin projelerine gerekli desteği sağlayacaklarını açıkladı.
Kütahya Belediyesi’nin Kanal Kütahya, Zafer Meydanı ve Termal Sağlık Tesisi projelerine destek sağlayacaklarını açıklayan Bakan KURUM; Kütahya merkezde termal turizmini canlandırmak için Belediyemize, hazine mülkiyetindeki 12 bin m2’lik bir alanı trampa edeceğiz ve burada bir termal turizm tesisi kurulacak, dedi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın Vizyon projeleri arasında yer alan Kanal Kütahya projesini de değerlendiren Bakan KURUM; Kanal Kütahya projesi çerçevesinde şehrimizin içinden geçen Devlet Su İşlerine ait kanal Bakanlığımız ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’müz tarafından Kütahya Belediyemize tahsis edildi. Bölgenin en geniş ve uzun kanalının etrafında yürüyüş yolları, bisiklet yollarının yanı sıra çevre düzenlemesi gibi birçok çalışma yapılacak, dedi.
Başkan IŞIK’ın İmar, Çevre ve Şehircilik projeleri arasında yer alan Kütahya Zafer Meydanı projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat KURUM; Meydan projesi kapsamında valiliğimizin bulunduğu alanla yine valiliğimizi çevreleyen tüm binaların cephe iyileştirmeleri yapılacak. Zafer Meydanı projesi ile meydandaki tabela ve görüntü kirliliğini ortadan kaldırıp örnek bir şehircilik adımını hep birlikte atmış olacağız. Bakanlığımız, belediyemiz ve valiliğimizin ortak yürüteceği projenin toplam bedeli 10 milyon lira. Hep birlikte bu meydanı düzenleyip kadim şehir Kütahya’ya yakışır hale getireceğiz, şeklinde konuştu.
Bakan KURUM, son olarak İnköy Mahallesi’nde 900 bin m2’lik alana, şehrin içinde kalan küçük sanayi alanlarını TOKİ Başkanlığı eliyle modern bir sanayi sitesi kurularak taşınacağını ve boşalan alanların da şehre sosyal donatı olarak kazandırılacağını söyledi. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 695