18 Haziran 2020 Perşembe

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Oda Başkanları ile bir araya gelip onlarla karşılıklı fikir alışverişinde bulundu.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği’nde düzenlenen programda açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Geride bıraktığımız 3 aylık süreç hem ülkemiz hem de şehrimiz ve özellikle şehrimizdeki siz değerli esnaflarımız için sıkıntılı geçti. İnşallah önümüzdeki günlerde bu sıkıntılı süreci hep birlikte aşacağız.
Biz bu süreçte şehrimiz esnafları başta olmak üzere tüm vatandaşlarımıza yardım elimizi uzattık. İmkanlar ölçüsünde elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalıştık. Bu kapsamda ramazan ayı iftar yemekleri için ayırmış olduğumuz bütçenin karşılığını bu yıl desteğe ihtiyacı olan hemşehrilerimize Belediyemiz Sosyal Yardım Müdürlüğü aracılığıyla yardım kolisi olarak verdik.
1 Haziran 2019 tarihi itibariyle başlattığımız Hilal Kart uygulamamızla ise 10 bin 332 ailemize ulaştık ve kartlarımızı dağıttık. Gerek Giysi Bankacılığı, gerek Eşya Bankacılığı, gerek Gıda Bankacılığı, gerekse ramazan paketlerini dikkate aldığımızda geçtiğimiz bir yılda Kütahya’daki yaklaşık 70 bin ailemizin en az 20 binine ulaştık. Amacımız 5 yıl içerisinde ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza yardım elini uzatabilmek. Vatandaşlarımızın hepsi bizim için çok değerli, çok kıymetli. Ama bunlar içerisinde esnafımızın ayrı bir yeri var. Çünkü esnaf teşkilatlarımız İkamet Kart projemize destek verdi ve bunu unutmamız mümkün değil. Esnaflarımız projemizin şehrimiz için çok elzem olduğunu anladı ve onlarında desteği ile 11 bine yakın üniversite öğrencimiz ikametini Aralık ayı itibariyle şehrimize taşıdı. Hep birlikte tarih yazdık. İkamet Kart projemiz ile nüfusun artması sonrası belediyemiz statü değiştirdi ve norm kadromuzda artış sağlandı. Bunun yanında geçen yılki Şubat ayı İller Bankası payımız ile bu yılki İller Bankası payımız arasında yaklaşık 4 milyonun üzerinde net artış sağlandı.
Siyasi olarak da şehrimize katkı sağlayan projemize destek olan siz kıymetli esnaflarımıza Kütahya Belediyesi olarak ne yapsak azdır. Bu sebeple sizlere bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.
Allah nasip ederse Kütahya merkezdeki 30 bin öğrencimizin tamamını sizlerin de desteği ile 2020 yılında Kütahya’da ikamet eden Kütahya’nın bireylerine dönüştüreceğiz. Buna yönelik çalışmalarımızı başlattık. Amacımız şehrimizi çok daha iyi bir konuma taşımak. Projelerimiz ve çalışmalarımızın şehrimiz ve hemşehrilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum, dedi.
Pandemi sürecinde esnaflarımız ve vatandaşlarımıza vermiş oldukları destek sebebiyle teşekkür eden Başkan IŞIK; Zor bir süreçten geçiyoruz bu 3 aylık dönemde özellikle esnaf teşkilatlarımızın göstermiş olduğu fedakarlık ve ilimizdeki İl Pandemi Kurulu ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararları doğrultusunda sizlerin yaptığı destek için ayrıca teşekkür ediyorum. Nasıl Türkiye Dünya’da pandemi sürecini en az hasarla atlatan bir ülke konumunda ise Kütahya’da Türkiye’de bu dönemi en az hasarla atlatan il konumundadır. Burada hem sizlerin üyelerinin hem de şehrimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın çok büyük katkısı olduğunu biliyoruz. Huzurunuzda devletimizin aldığı kararlara harfiyen uyan, belediyemizin faaliyetlerine destek olan tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum, şeklinde konuştu.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliği Başkanı İbrahim YİĞİT ise esnaflarımıza her zaman olduğu gibi pandemi sürecinde de desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a teşekkürlerini sunarak çalışmalarında başarılar diledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 473