2 Haziran 2020 Salı

Kütahya Belediyesi tarafından Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemler kapsamında 3 ay süreyle kapalı olan Canlı Hayvan Pazarı yeniden hizmete açıldı.
Tavşanlı yolu Bölücek mevkiinde bulunan Canlı Hayvan Pazarı’nın açılışında konuşan Kütahya İl Tarım ve Orman Müdür vekili Orhan ÖZÇALIK, Hayvan Pazarı açılışının şehrimiz ve yetiştirici vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni etti.
Törende Canlı Hayvan Pazarı’nın giriş ve çıkışının kontrol altında olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Açılış öncesi Hayvan Pazarımız detaylı ve yoğun bir şekilde dezenfekte edildi. Giriş ve çıkışlarımızı kontrol altına alarak maskesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temininde bulunuyoruz. Çünkü vatandaşlarımıza hizmet etmek bizler için büyük bir onur. İnşallah Tarım İl Müdürlüğümüz ile beraber değerlendirip bundan sonra pazar sayısını iki güne çıkartmayı planlıyoruz. Çünkü haftada bir olduğunda sıkışıklık oluşuyor. Başka şehirlerde yapılıyorsa neden Kütahya’da da yapılmasın? Hangi günün daha uygun olacağını siz hemşehrilerimiz ile birlikte belirlemek istiyoruz. Açılışını yaptığımız pazarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim hayırlı kazançlar versin. Herkesin emeğini koruyacak, hakkıyla ve helaliyle alışveriş yapabileceği bir pazarda sizleri tekrar buluşturmanın mutluluğu içerisindeyiz, şeklinde konuştu.
Konuşmaların sona ermesiyle birlikte Merkez Kur’an Kursu yöneticisi Turhan BAYATLI, Canlı Hayvan Pazarı’nın açılış duasını yaptı.
Daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, hayvan yetiştiricisi ve üreticisi vatandaşlarımızı ziyaret ederek hayırlı işler temennisinde bulundu. Başkan IŞIK, akabinde pazarda yer alan sosyal tesis ve padoklarda incelemelerde bulunup, Covid-19 salgınına yönelik alınan tedbirler hakkında Veteriner İşleri Müdürü Ali BİLCAN’dan detaylı bilgi aldı.Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1125