29 Mayıs 2020 Cuma

Kütahya Belediyesi, Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında camiler ve pazaryerlerini Cuma namazına hazırladı.
Covid-19 tedbirleri çerçevesinde çalışmalarını titizlikle gerçekleştiren Kütahya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Cuma Namazı için camiler ve pazaryerlerine toplanan vatandaşlarımızın sağlıklı şekilde ibadetlerini yapabilmeleri için 35 Cami, 4 kapalı pazaryeri, 4 eğitim kurumu ve 1 spor sahasını dezenfekte etti.
Ayrıca Kütahya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tüm alanları yıkadı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü de namaz kılınacak yerlerin çim biçme işlemlerini gerçekleştirdi.
Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ise tüm alanlarda dezenfeksiyon yaptı, girişlerde kullanılmak üzere ateş ölçer ve vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere maske temin etti.
Namaz kılınacak pazaryerlerini sosyal mesafe kurallarına göre düzenleyen Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, her vatandaşımızın namaza duracağı yeri ölçüp çizerek belirledi. Ulaşım ile ilgili ihtiyaçları karşılayan Destek Hizmetleri Müdürlüğü, çizim materyalleri ve uyarı tabelalarının hazırlığını gerçekleştirdi.
Kütahya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, kurum ve kuruluşlar ile belediye birimlerinin arasındaki koordinasyonu büyük bir hassasiyetle sağladı, namaz kılınan pazaryerlerine giriş ve çıkışları kontrollü bir şekilde organize etti. Girişlerde maske dağıtımlarını, ateş ölçümlerini ve dezenfeksiyon işlemlerini yerine getirdi.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, hazırlık çalışmalarını titizlikte yürüten Belediye personeline teşekkürlerini sundu.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1017