20 Mayıs 2020 Çarşamba

Kütahya Belediyesi tarafından bin aydan daha hayırlı olan mübarek Kadir Gecesi’ne özel program düzenlendi.

Tarihi Hisar Kalesi’nde Kütahya Belediyesi tarafından düzenlenen Kadir Gecesi özel programı Eray Özden AKÇA moderatörlüğünde Kanal 43’ten canlı olarak yayınlandı.

Kadir Gecesi özel programı Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Hafız Mevlithan Mustafa AKBAŞ ve Hafız Mevlithan Fazlı ÇOBAN’ın katılımı ile gerçekleşti. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program ilahiler ve duaların okunması ile devam etti.

Programda vatandaşlarımızın Kadir Gecesi’ni, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve yaklaşan Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Gerek milli gerek dini iki çok önemli değerimizi bir günde yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz. 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan bağımsızlık meşalesi bugün 101. yılında. Cumhuriyeti atalarımız kurdu ve bizlere emanet ettiler. Öncelikle bu ülkenin bağımsızlığında emeği geçmiş, o günün şartlarında gerçekten tüm dünyaya meydan okuyacak düzeyde bir kahramanlık örneği gösteren tüm atalarımızı şükranla ve minnetle yad ediyorum.

Ayrıca bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecemiz mübarek olsun. İnanıyorum ki bu gecelerde yapılacak her güzel dua, her ibadet mutlaka karşılığını bulacaktır. Yüce rabbim böyle bir dönemde bu aziz milletin birer evladı olarak bizlerin dualarını kabul edecektir. Rabbim hepimize hayırlı hizmetler vermeyi nasip etsin. Tüm hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecelerini, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını ve yaklaşan Ramazan Bayramını ayrı ayrı kutluyorum, şeklinde konuştu.

Başkan IŞIK, Koronavirüs salgını sebebiyle her yıl düzenlenen iftar programlarının iptal olmasından dolayı Kütahya Belediyesi ve bu kapsamda katkı sağlayan vatandaşlarımızın desteği ile hemşehrilerimize çeşitli yardımlarda bulunduğunu sözlerine ekledi.

Kadir Gecesi’ne özel olarak düzenlenen programın sona ermesiyle birlikte Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Hafız Mevlithan Mustafa AKBAŞ, Hafız Mevlithan Fazlı ÇOBAN ile Eray Özden AKÇA’ya katkılarından dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1437