18 Mayıs 2020 Pazartesi

Kütahya Belediyesi’nin şehrimiz genelinde gerçekleştirdiği üst yapı çalışmaları aralıksız sürüyor.
Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte Şehirlerarası Otobüs Terminalinde başladığı üst yapı çalışmaları kapsamında bozulmuş olan asfalt kaldırılıp, çökme oluşan alanlarda zemin iyileştirmesi yapılıyor.
Covıd-19 hastalığında vefat ile günlük vaka sayısının düşüşe geçmesi ve iyileşen hasta grafiğinin yükselmeye başlamasının ardından normalleşme takviminin açıklanmasıyla birlikte hazırlık faaliyetlerine başlayan Kütahya Belediyesi ekipleri, bu çerçevede Şehirlerarası Otobüs Terminalinde peronların bulunduğu alanda dahil olmak üzere temel ve alt zemini söküp, temel imalatı ve asfalt kaplama çalışması gerçekleştirecek.
Yaklaşık 10,450 m2’lik alanda plent miks temel serimi yapan ekipler, daha sonra binder ve aşınma asfalt tabakalarının serimini gerçekleştirecek. Şehirlerarası Otobüs Terminaline yaklaşık 3500 ton asfalt kullanılması planlanıyor.
Kütahya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü personelinin Gaybiefendi Mahallesi Fettah Söğütleri Caddesi’nin bulunduğu alanda yer alan Kapan Çayında gerçekleştirdiği ıslah çalışmaları ise aralıksız sürüyor. Ekipler, 125 m uzunluğundaki betonarme u kesit yapının üstü ve sokak geçişlerinin kapatılmasını kapsayan çalışmalara hızla devam ediyor.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1021