20 Nisan 2020 Pazartesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliğinde Oda Başkanları ile bir araya geldi.
Esnaf ve Sanatkarları Odası Birliğinde Oda Başkanları ile karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak Koronavirüs süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Belediyesi olarak şehrimiz esnaflarının ve onların temsilcisi Oda Başkanlarının her zaman destekçisi olduklarını ifade etti.
Ziyarette basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Kütahya Belediyesi olarak her zaman olduğu gibi Koronavirüs sürecinde de şehrimizde bulunan esnaflarımız ve onların temsilcisi olan siz değerli Oda Başkanlarımızın yanındayız. Bu kapsamda sizlerin de aktardığı bilgiler doğrultusunda bu akşam gerçekleştireceğimiz Olağanüstü Meclis Toplantımızda esnafımız ve tüm vatandaşlarımız adına bazı iyileştirmelerle ilgili kararlarımızı alacağız. Bugüne kadar Kütahya’mıza sahip çıkan, Belediye’mizin özellikle İkamet Kart projesinde kayıtsız şartsız yanımızda olan kıymetli esnaflarımıza, esnaf temsilcilerimize ve öğrencilerimize hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum, dedi.
Koronavirüs (COVID-19) salgınından korunmada en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden birisi olan maskelerin üretimini yapmaya başlayan Kütahya Belediyesi ve SİMPAŞ A.Ş’nin Maske Üretim Atölyesi hakkında da bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Mart ayı başında atölyemizin altyapı çalışmalarına başladık. Atölyemizde üretilen, bu dönemde en büyük ihtiyaçlardan birisi olan maskeler, Belediye personelimize, Belediyemize gelen, Pazar alışverişine için pazaryerine gelen ve Halk Otobüslerine binmek isteyen ve maskesi olmayan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıyoruz. Günlük 90 bin maske üretim kapasiteli tesisimiz, çok yakın bir zamanda seri üretime başlayacak. 3 Vardiya halinde çalışan tesisimizde yaklaşık 25 kişiyi istihdam ettik. Tesisimizin oluşumunda emeği geçen tüm yetkilere ve personelimize teşekkürlerimi sunuyorum, ifadelerini kullandı.
Ziyarette Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı İbrahim YİĞİT, Başkan IŞIK’a çalışmalarında başarılar diledi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 885