2 Nisan 2020 Perşembe

Kütahya Kalesinde yapılacak kazı, restorasyon ve çevre düzenlemesi çalışmaları için Kütahya Belediyesi, Kütahya İl Özel İdaresi ve Kütahya Müze Müdürlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Antik dönem, Bizans, Selçuklu, Germiyanoğulları ve Osmanlı Devletinde de önemli yeri olan tarihi Kütahya Kalesinin gelecek nesillere daha sağlıklı bir yapıyla aktarılması, turizm ve sosyal hayattaki işlevinin artırılması için yapılacak olan kazı, restorasyon, çevre düzenlemesi ve kurumlar arasındaki iş birliğinin çerçevesini belirleyen protokol Kütahya Belediyesinde imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Şehrimizin çok önemli tarihi değerlerinden birisi olan Kütahya Kalesi kurtarma kazısına yönelik işbirliği protokolü imzaladık. Kütahya Müze Müdürlüğü başkanlığında, Kütahya Belediyesi ve Kütahya İl Özel İdaresinin desteği ile yapılacak olan Kütahya Kalesi Kurtarma protokolü hayırlı uğurlu olsun dedi.

Protokol kapsamında Kütahya Kalesinde; kazı çalışmaları, burçlarda ve beden duvarlarında restorasyon çalışmaları, yürüyüş yolları yapımı, ışıklandırma çalışmaları ve kale içerisindeki çevre düzenlemesi çalışmaları yapılacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1045