9 Mart 2020 Pazartesi

Kütahya Belediyesinin sürdürülebilir istihdama katkı sağlamak amacıyla kadınların istihdama kazandırılması için düzenlediği Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursuna katılan kursiyer için sertifika töreni düzenlendi.
Kütahya Belediyesi, İşkur İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursunun sertifika töreninde konuşan Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Bugün burada olmamıza vesile olan tüm kadın kardeşlerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği kursuna katılan siz hanım kardeşlerimi kutluyorum. Alacağınız sertifika ile Tıbbi ve Aromatik Bitkiler üreteceksiniz. Hayırlı uğurlu olsun. Yeterli istihdamın olmaması sebebiyle memleketimizin en önemli sorunlarından birisi göç ve işsizlik. Gençlerimizin kendi memleketinde kalabilmesi için sizlerin yapacağı bu küçük dokunuşlar, inanıyorum ki onların burada kalıp şehrine sahip çıkmasına vesile olacak. O nedenle bu kursları çok önemsiyoruz. Katkı sağlayan kurumlarımıza teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum, dedi.
Şair Şeyhi Dumlupınar Mahallesinde yer alan Hekim Sinan Tıbbi Bitkiler Araştırma Merkezinde gerçekleşen törende daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ile eşi Fadime IŞIK, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdür Yardımcısı Hüsnü BALCI, Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Ağca OKUR, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa OK kursiyerlere sertifikalarını verdi.
Programın sona ermesiyle birlikte Kütahya Belediyesi tarafından kursiyerlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlanarak çiçek hediye edildi.Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1420