6 Şubat 2020 Perşembe

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 2. Olağan Meclis toplantısı, 05.02.2020 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Başkanlığında gerçekleştirildi.
Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 2. Olağan Meclis toplantısında meclis üyelerine İkamet Kart Projesi ile Kütahya Belediyesinin ilk kez 250.000-500.000 nüfuslu il belediyeleri arasına girerek bir üst sınıfa yükseldiğini ve bu süreçte gerçekleştirdikleri çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, meclis toplantısının ve alınacak kararların hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Belediye Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin öncesinde Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, UNESCO logosunu kullanma hakkını kazanan Kütahyalı Sanatçı, Zanaatkâr, Firma ve İş İnsanları ile birlikte yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Daha sonra şehrimizin UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına girmesine katkı sağlayan ve bu çalışmalarından dolayı UNESCO logosunu kullanma hakkını kazanan Kütahyalı Sanatçı, Zanaatkâr, Firma ve İş İnsanlarına Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kazım UYSAL, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmet ÖZOTRAÇ, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Veli OĞUZ, Çiniciler ve El Sanatları Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sadık ERİLBAYLI ile Kent Konseyi Başkanı Ali KAYA tarafından katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
2018 Yılı Sayıştay Denetim Raporunun görüşülerek kamuoyunun bilgilendirildiği 2. Dönem 2. Olağan Meclis toplantısında; 05.08.2019 Tarih ve 241 sayılı Kütahya Belediyesi Meclis Kararı ile kurulmasına karar verilen, 26.12.2019 tarih ve 1934 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile kurulması onaylanan Kütahya Belediyesi Özel Güvenlik ve Personel A.Ş’de Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın Kütahya Belediyesi Tüzel Kişilik adına Yönetim Kurulu Üyesi olması, şirketi temsilen yetkili kılınması ve Belde A.Ş. bünyesinde bulunan 32 adet güvenlik görevlisi personelinin ve gerektiğinde çalışan diğer personelin de yeni kurulan şirkete aktarılması konusu, Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Norm Kadro İlke ve Standartlarına Dair yönetmeliği gereğince halen mevcut olan toplam 26 müdürlüğün 20’sinin aynen korunması, 3 yeni müdürlüğün ihdası ve 1 müdürlüğün isminin değiştirilerek toplam müdürlük sayısının 24’e düşürülmesi, bütçe aktarımlarının yapılması ve yönetmeliklerinin hazırlanması konusu, Kütahya Belediyesinin 06.09.2011 tarih ve 368 sayılı kararı ile kullanılan Kütahya Belediyesi Amblem/Logosuna T.C. kısaltmasının eklenmesi ve kuruluş yılını ifade eden 1871 tarihinin Araştırma, Geliştirme ve Tanıtım Komisyonunca yeniden araştırılması konuları müzakere edildi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1266