5 Şubat 2020 Çarşamba

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) ev sahipliğinde 5-9 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek IEEE (Uluslararası Elektrik Elektronik Mühendisliği Enstitüsü) Türkiye Öğrenci Kolları Çalıştayının açılış törenine katıldı.
DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Kırmızı Salonda düzenlenen Türkiye Öğrenci Kolları Çalıştayında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, öğrencilere Kütahya Belediyesinin İkamet Kart projesi ile ilgili bilgiler verdi.
İkamet Kart projesi ile Kütahya nüfusunda artış olduğunu ve bu artışta üniversite öğrencilerinin ciddi katkılarının olduğunu ifade eden Başkan IŞIK; İkamet Kart projemiz ile şehrimizde üniversite öğrencisi ve ikamet kart sahibi olan kardeşlerimiz için belediye olarak ulaşım ve su indirimi imkanı sağladık. Ayrıca öğrenciler, gönüllülük esası ile Kütahya Belediyesinin İkamet Kart projesine destek olan esnafların yaptığı %10’luk indirimden de faydalanabilecek. Bizlere inanan güvenen çağrımıza kulak veren Kütahya Belediyesinin ilk kez 250.000-500.000 nüfuslu il belediyeleri arasına girerek bir üst sınıfa yükselmesine katkı sağlayan üniversite öğrencilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, dedi.
Kütahya'da öğrenim gören öğrencilerin sunduğu katkıyı yine öğrenciler için kullanacaklarını söyleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Öğrencilerimizle bu yıl bir anket yapacağız. Öğrencilerimizin seçeceği bir sanatçıyı Kütahya'ya getireceğiz ve burada ücretsiz konser verdireceğiz. Belediyemizin açacağı yeni kültür merkezindeki konferans salonlarında cüzi miktarlarla, hatta mümkünse ücretsiz olarak, etkinlikler yapmalarını sağlayacağız. Bu şehri üniversite öğrencilerinin tercih edeceği bir şehir yapmak için elimizden geleni yapacağız, dedi.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1029