17 Ocak 2020 Cuma

2019-2020 eğitim-öğretim yılı 1. yarıyılı sona erdi. Kütahya’da 583 okulda öğrenim gören 99 bin 800 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Öğrencilere karneleriyle birlikte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan tatil önerilerinin yer aldığı bilgilendirme notu verildiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT; Bütün öğrencilerimize iyi tatiller diliyoruz. Tatilde kültürel, sportif etkinliklere zaman ayıracaklar. Öğrencilerimizin bu süreçte özellikle aileleriyle zaman geçirmeleri gerektiğine inanıyorum, dedi.
2019-2020 eğitim- öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı talimatıyla yeni bir sisteme geçildiğini hatırlatan Vali Dr. Ömer TORAMAN; Yarıyıl tatillerinden önce bir hafta kadar bir ara tatilde uygulandı. Öğrencilerimiz, velililerimiz ve öğretmenlerimiz yeni sistemden memnun olduklarını söylediler. Çocuklarımızın evde, okulda ve sokakta mutlu olmalarını arzu ediyoruz. O yüzden okula severek gelmelerini ve okulda bulundukları süre içerisinde mutlu olmalarını önemsiyoruz. Bu uygulamanın da buna destek olduğuna inanıyorum. Öğretmenlerimiz bir manada da ülkemizin geleceğini inşa ediyorlar. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah aynı sevinci yine yılsonunda da paylaşırız, diye konuştu.
Konuşmaların ardından protokol heyeti sınıfları tek tek gezerek öğrencilere karnelerini, takdir ve teşekkür belgelerini teslim etti.
Cahit Zarifoğlu İlkokulunda düzenlenen karne törenine; Kütahya Valisi Dr. Ömer TORAMAN, Belediye Başkan Yardımcısı Salih ÖZDEN, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa ÇEKİÇ, İl Emniyet Müdürü Necmettin KOÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan BAŞYİĞİT, şube müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 883