15 Ocak 2020 Çarşamba

Kütahya Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından düzenlenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi”nde yerini aldı.
Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK’ın, İmar, Çevre ve Şehircilik projeleri arasında yer alan “Akıllı Kent Kütahya” projesi kapsamında en son teknoloji ürünlerini şehrimize kazandırmak için çalışmalarına hızla devam eden Kütahya Belediyesi, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Ankara'da gerçekleşen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi"nde şehrimizi tanıtıyor.
Akıllı şehir teknoloji uygulamalarının yaygınlaştırılması ve belediyelerde hizmet sunum standartlarının yükseltilmesi amaçlanan etkinlikte Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Kütahya Belediyesinin standını ziyaret etti.
Belediyelerin ulaşım, trafik, içme suyu, aydınlatma ve elektronik ödeme gibi hizmetlerde akıllı dijital teknolojileri kullanarak şehirlerin yönetimi ve vatandaşın hayatının kolaylaştırılması hedeflenen "Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde Kütahya Belediyesi “Akıllı Kent Kütahya” projesi çerçevesinde akıllı şehir olma yolunda gerçekleştirdiği çalışmaları diğer illerle paylaşıyor.
ATO Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen 31 ülkeden 110 yabancı misafirin katılması beklenen ve çok sayıda belediyenin katıldığı etkinlik 15-16 Ocak 2020 tarihine kadar ziyarete açık olacak.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1468