6 Ocak 2020 Pazartesi

Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, yerel basın mensupları ile bir araya gelip Kütahya Belediyesinin çalışmaları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Belediye Sosyal Tesislerinde düzenlenen programda Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, son 3 aylık süreçte Kütahya Belediyesinin faaliyetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Başkan IŞIK, 2020 yılının ve basın toplantısının şehrimize hayırlar getirmesini temenni etti.
Kütahya Belediyesinin yakın tarihte ilk kez denk bütçe yaptığını söyleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; 367 Milyon TL gerçekleşen gelirimiz ile ilk kez yakın tarihte %90’a yakın gelir tahsilat oranını yakalayan bir belediye olduk. 352 Milyon TL’lik gider ile planladığımız her şeyi günü gününe yapan bir belediye olma şansını yakaladık. İnşallah bundan sonra da 510 Milyon TL’lik 2020 bütçesiyle ve yine denk bütçeyle daha büyük ve daha güzel hizmetleri, özellikle de arzu ettiğimiz birçok projeyi şehrimize kazandırmayı hedefliyoruz, dedi.
Başkan IŞIK; 5 Nisan 2019 tarihinden bu yana yaklaşık 30 projemizi uygulamaya koyduk. Bu şehir ilk kez Hilal Kart ile tanıştı ve bugün itibariyle yaklaşık 1300 ailenin elinden tuttuk. Yine ilk kez şehrimizde 1 Haziran 2019 tarihinden bu yana cenaze defin ve nakil işlemini ücretsiz yapıyoruz, 5 yıl boyunca da yapmaya devam edeceğiz. Kütahya Belediyesi gerek Sosyal Belediyecilik anlayışıyla gerekse uyguladığı Gıda Bankacığı uygulaması, Giysi Bankacılığı gibi uygulamalarıyla sosyal barışı sağladı. Açık Kapı Belediyeciliği uygulamamız ile ilk 9 aylık görev süremizde 200 bine yakın vatandaşımızı Kütahya Belediyemizde ağırlama onuruna ulaştık, ifadelerini kullandı.
Şehrimizde yaşayan vatandaşlarımıza ‘Gelin şehrimize sahip çıkalım ve şehrimizin nüfusunu 250 binin üzerine çıkararak belediyemizin statüsünü değiştirelim dedik’ diyen Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Bize güvenip çağrımıza kulak veren ve ilk adresini Kütahya’ya alan yaklaşık 7 bin üniversite öğrencimize teşekkürlerimi sunuyorum. Şehrimizin nüfusu Ocak ayı sonuna doğru tescillenecek. 250 binin üzerine çıktığı anda Kütahya Belediyesi 250 ile 500 bin nüfuslu orta büyük belediyeler arasında yer alacak ve devletten vergi gelirleri payı buna göre belirlenecek. Bu konuda bizlerden desteklerini esirgemeyen ve duyarlılık gösteren tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum, dedi.
Belediye Kütahyaspor’u 1. Lige taşıyacaklarını ifade eden Başkan IŞIK; Hiç kimsenin şüphesi olmasın 5. yılın sonunda bu takım 1. Ligde oynayacak. Belediye Kütahyaspor ve Amatör Spor Kulüplerimize yapmış olduğumuz desteklerimiz devam edecek. Şehrimizin markası olan Belediye Kütahyaspor’un adını dünyaya duyuracağız. Hedefimiz namağlup şampiyon olmak ve dönemin sonunda Türkiye’de konuşulan bir Kütahya olmak. İnşallah bunu başaracağız, şeklinde konuştu.
Kütahya Belediyesinin üçüncü 3 aylık süreçte gerçekleştirdiği hizmetler ve gerçekleştireceği projeler ile ilgili bilgiler veren Başkan IŞIK, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 809