3 Ocak 2020 Cuma

Kütahya Belediyesi tarafından Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 1453 Konutlarının noter huzurunda kura çekimi yapıldı.
Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde oturan hak sahiplerinden 1453 Konutlarını tercih eden vatandaşlar için noter eşliğinde sıra belirleme kura çekimi Kütahya Belediyesi Hezar Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti.
Sıra belirleme kura çekimi öncesi Osmangazi, Sultanbağı ve Börekçiler Mahallesinde ikamet eden hak sahiplerine açıklamalarda bulunan Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, noter huzurunda çekilecek kuraların hayırlara vesile olmasını temenni etti.
1453 Konutlarının Kütahya’da yaşayan yaklaşık 300 bin vatandaşımızın mülküdür diyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK; Bugün Vefa Mahallesi, Sultanbağı Mahallesi Börekçiler Mahallesi ve Osmangazi Mahallemiz olmak üzere toplam 603 adet yeni başvuru sahibimizin sıra belirleme kurasını çekeceğiz. Siz değerli hemşehrilerime ailelerinizle birlikte sıcak bir yuvada birlikte yaşama imkanı sağlayan bir fırsat sunduk. 1453 Konutların yer alan birinci adayı Vefa Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. İkinci ve üçüncü adayı ise Osmangazi ve Sultanbağı Mahallesi hak sahiplerimize ayırdık. Elinizdeki taşınmazın bugünkü yeni taşınmaza karşılık gelen metre karesini hesapladık ve bunun üzerine sizlere %20 fazladan metre kare verdik. Ayrıca %5 düzenleme ortaklık payı kesintisinden vazgeçme ve yaklaşık %3 amortisman payı olmak üzere toplamda %28 oranında sizlerin lehine bir tercihle sizin mal sahibi olmanızın imkanını sağladık. Hayırlı olsun. Rabbim yeni binalarınızda aileleriniz ve sevdiklerinizle birlikte sağlıkla sıhhatle huzur içerisinde oturmanızı nasip etsin, şeklinde konuştu.
Programda daha sonra Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, noter huzurunda gerçekleşen çekilişle ilk ismi belirleyerek açıkladı ve tebrik etti. Kura çekiminin sona ermesiyle birlikte 603 konutun sıra belirlemesi gerçekleşti. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1403