3 Ocak 2020 Cuma

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 1. Olağan Meclis toplantısı, 02.01.2020 tarihinde Belediye Hizmet Binası Meclis Salonunda, Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK Başkanlığında gerçekleştirildi.

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 1. Olağan Meclis toplantısının açılışında Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, meclis toplantısı ve 2020 yılının hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Belediye Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesinin öncesinde Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, meclis üyelerine Kütahya Belediyesinin Ağustos ayında Mülkiye Müfettişleri tarafından denetlenmesi sonucunda hazırlanan denetim raporu ile ilgili sunum eşliğinde detaylı bilgi verdi.

Kütahya Belediye Meclisi, 2. Dönem 1. Olağan Meclis toplantısında; 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 25. maddesi gereğince Denetim Komisyonuna gizli oyla en az üç, en çok beş üyenin seçiminin yapılması konusu, 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu ve 5393 Sayılı Belediye Kanunu gereğince Belediyemizde görev yapan kamu görevlilerine sosyal denge tazminatı sözleşmesi yapılması konusu, 2020 yılı sözleşmeli personel ücretlerinin tespiti konusu, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan Gündüz Çocuk Bakımevinin faaliyetine başlayabilmesi için ‘Gündüz Çocuk Bakımevi Yönetmelik Taslağı’ konusu, İlimiz merkez Sofu Mahallesi 3633 ada, 2 parsel numaralı taşınmazın 'su deposu' alanı olarak kullanılmak üzere Belediyemizce bedelsiz olarak hibe/devir alınması, gerektiğinde anlaşma, şartname, sözleşme ve protokol hazırlanması, imzalanması vb. tüm hususlar ve işlemler için Belediye Encümenine yetki verilmesi konuları görüşüldü.

Toplantıya; Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK, Belediye Başkan Yardımcıları Salih ÖZDEN, İlyas BAHAR, Abdullah DAMCI, Murat ARIK, Fatih GÖLGELİ, Ali İhsan ERTAŞ, Ömer KÖSE, Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Merkez İlçe Başkanı İsmail KÜÇÜK, Kütahya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Serdar AKKOÇ ve üyeleri, Kütahya Belediyesi Birim Müdürleri ile Basın Mensupları katıldı. Fotoğrafları Paket Halinde İndirmek İçin Tıklayınız.
Görüntülenme sayısı: 1092